Domov Novinky V roku 2020 bude mať mobil deväť z desiatich ľudí

V roku 2020 bude mať mobil deväť z desiatich ľudí

Zdielať

TV-on-mobileNajnovšie vydanie štúdie Ericsson Mobility Report, ukazuje, že rozširovanie mobilných technológií pokračuje rýchlym tempom. Predpokladá sa, že 90% svetovej populácie staršej ako šesť rokov bude mať v roku 2020 mobilný telefón. Štúdia odhaduje, že počet používateľov smartfónov v roku 2020 dosiahne 6,1 miliardy. Ericsson Mobility Report je komplexnou aktualizáciou mobilných trendov, ktorá využíva analýzy veľkých objemov dát v existujúcich mobilných sieťach. Ericsson ju vydáva dvakrát ročne.

Rast využitia smartfónov pokračuje, keď 65-70% predaných telefónov v treťom štvrťroku tohto roku tvorili práve smartfóny. Len pre porovnanie, v rovnakom kvartáli 2013 bol tento podiel 55%. Ako vyplýva z Mobility Reportu, navzdory rastúcemu podielu smartfónov na celkovom predaji, je tu stále veľký priestor na rast celého sektoru. Smartfóny na celom svete teraz využíva 37% zákazníkov mobilných operátorov.

EMR_november_pripojenia

To znamená, že mnohí z nich zatiaľ nevymenili svoj starý telefón za nový, s omnoho viac funkciami a bohatými možnosťami mobilného internetu. Ericsson Mobility Report odhaduje, že v ďalších rokoch vzrastie počet zákazníkov mobilných operátorov so smartfónmi z dnešných 2,7 miliárd na 6,1 miliárd v roku 2020.

Zdroj: Tlačová správa Ericsson

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno