Domov Novinky V Japonsku sa chystá skúšobná prevádzka 5G siete

V Japonsku sa chystá skúšobná prevádzka 5G siete

Zdielať

Ericsson_LogoNajväčší japonský operátor NTT DOCOMO a švédska telekomunikačný firma Ericsson pripravujú skúšobnú prevádzku 5G siete. Tá by mala byť zrealizovaná ešte tento rok. NTT DOCOMO už niekoľko rokov rozvíja svoje LTE siete, teraz sa však okrem toho pripravuje aj na nábeh 5G technológií a s tým súvisiaci rozvoj aplikácií M2M.

Operátor predpokladá, že technologický posun bude sprevádzaný dramatickým nárastom počtu mobilných širokopásmových pripojení a objemom dátovej prevádzky. Od 5G očakáva, že v dlhodobom horizonte naplnenie dlhodobej vízie umožniť neobmedzený prístup k informáciám pre všetkých a za každých okolností. V rámci skúšobnej prevádzky plánujú Ericsson a NTT DOCOMO dosiahnuť ultra rýchlu prenosovú rýchlosť dát. Mala by presiahnuť 10 Gbps, čo je stonásobne viac oproti LTE.

Ericsson, ktorý je všeobecne považovaný za lídra v oblasti 5G technológií, vyvinul pokročilé anténové broadband technológie zo širšími pásmami, vyššími frekvenciami a kratšími prenosovými intervalmi. Okrem toho švédsky dodávateľ pre tento účel vyvinul špeciálne rádiostanice s technológiami špecifickými pre 5G.

Okrem nových anténových technológií skúšobná prevádzka zahŕňa aj makro bunkovú architektúru, postavenú na heterogénnej sieti; širokopásmovú komunikáciu, ktorá využíva frekvenčné pásma na úrovni 15GHz; ako aj vysokorýchlostný a vysokokapacitný dátový prenos. Testovacia prevádzka sa uskutoční v japonskom meste Yokosuka.

Zdroj: Tlačová správa Ericsson

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno