Domov Novinky V Bratislave bude zrejme centrála Amazonu

V Bratislave bude zrejme centrála Amazonu

Zdielať

AmazonInternetový obchod Amazon plánoval svoju centrálu v Brne, ale teraz to vyzerá tak, že centrála bude postavená v Bratislave. Zástupcovia Brna podľa českých Hospodářských novin začali klásť ďalšie podmienky, ktoré však Amazon nechce akceptovať.

Tento americký investor má v zálohe práve Bratislavu. Amazon by mal stabilne zamestnať 2000 ľudí a ďalších 4000 ľudí sezónne. Remon Vos, riaditeľ developerskej spoločnosti CTP, ktorá bude stavať pre Amazon halu v rozhovore povedal:  “Je veľmi vysoké riziko, že Amazon do Brna nepríde, a potom to bude pre všetkých veľké sklamanie.” 

Počas minulého roka Amazon oznámil, že sklady v Brne by mali otvoriť v priebehu jesene 2014 z dôvodu aby stihli vianočnú sezónu. Ak by chceli tento termín stihnúť museli by začať s výstavbou do konca februára. Čas výstavby tejto haly je pol roka. Developerská spoločnosť CTP požiadalo zástupcov mesta Brna, aby na február bolo zvolané mimoriadné zastupenie a potvrdili podmienky investície. Tí sa však tejto téme chcú venovať až v marci, čo by bolo podľa CTP neskoro.

“V prípade, že mimoriadne zastupiteľstvo nebude naplánované a v prípade, že mestská rada nepotvrdí podmienky, Amazon od zámeru investovať v Brne odstúpi,” uviedol R. Vos s tým, že v tom prípade by mohol dostať zelenú záložný variant a to sklad v Bratislave. Privitali by ste ak by spoločnosť Amazon postavila na Slovensku svoj centálny sklad? Využivali by ste nákup cez Amazon v prípade, že sa postaví tento sklad v Bratislave?

Zdroj: ihned.cz

Zdielať
Predchádzajúci článokNSA údajne špehuje aj cez hru Angry Birds
Nasledujúci článokSamsung predstavuje novinky pre európskych spotrebiteľov
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno