Domov Novinky Užívatelia Megauploadu prišli o svoje legálne súbory

Užívatelia Megauploadu prišli o svoje legálne súbory

Zdielať

Megaupload logoPodľa štúdie univerzity v Bostone, prišli užívatelia, ktorí mali na online úložiskách Megaupload skoro 11 miliónov legálnych súborov keď bol server americkými úradníkmi vypnutý.

Predtým ako bol Megaupload (zakladateľ Kim Dotcom) vypnutý, prilákal milióny návštevníkov každý deň. Používatelia sa hrnuli, na server pretože poskytoval priestor pre ukladanie rôznych typov súborov, ale taktiež aj možnosť získať veľký počet hudobných a video súborov bez súhlasu vlastníka autorských práv a to všetko zadarmo. Takéto porušenie autorských práv a zákonov USA je neprípustné. Americké úrady tvrdia, že prevažna väčšina, ak nie všetky súbory na servery boli nelegálneho pôvodu.

Presvedčiť sa o opaku prišli vedci zo Severovýchodnej univerzity v Bostone, a spravili prieskum miliónov súborov z Megauploadu a 4 podobných filehostingových serverov ako sú napríklad FileFactory, EasyShare, Filesonic a Wupload. Vrámci výskumu boli vybrané metadáta z každého odkazu na nahraný súbor a taktiež ručne prezretá vzorka 1000 náhodne vybratých súborov.

Výsledky ukázali, že počet možných nelegálnych súborov sa pohyboval od 26% – 79% všetkých nahratých súborov na jednotlivých serveroch. Zaujímavé je aj to, že Megaupload mal druhé najvyššie percento legálnych súborov vôbec. Nelegálnych súborov nahratých na Megaupload dosiahol najmenej 31%.

Tobias Lauinger, ktorý je jeden z autorov dokumentu povedal: “Štúdie potvrdzujú, že Megaupload bol čiastočne používaný pre ” ilegálne ” zdieľanie súborov , ale taktiež tam boli aj milióny úplne legitímne uložených súborov.”

Zdroj: Rt.com

Zdielať
Predchádzajúci článokSony Xperia Z údajne dostane aktualizáciu v novembri
Nasledujúci článokMajiteľke explodoval smartfón Xiaomi Mi2S
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno