Domov Novinky USB kľúč Corsair Flash Voyager GTX s rýchlosťou SSD

USB kľúč Corsair Flash Voyager GTX s rýchlosťou SSD

Zdielať

Corsair Flash Voyager GTXSpoločnosť Corsair predstavila nový USB flash disk Flash Voyager GTX, ktorý sa svojou rýchlosťou môže rovnať aj SSD diskom. Maximálna rýchlosť čítania totiž môže dosahovať hodnoty až 450 MB/s, čo sú pre USB kľúč nevídané hodnoty. Na tohtoročnom ročníku veľtrhu Computex 2014 predstavila spoločnosť Corsair novú USB kľúčenku Flash Voyager GTX.

Svojou rýchlosťou má atakovať také čísla, ktoré sú skôr bežná u SSD diskov. Vďaka tomu ponúkne veľmi rýchle presuny dát, pohodlné kopírovanie a používanie pamäte. Podľa výrobcu bola nameraná rýchlosť čítania 450 MB/s a 360 MB/s pri zápise v programe ATTO Disk Benchmark a 430 MB/s, resp. 190 MB/s v programe CrystalDiskMark.

Podporované sú technológie SMART, TRIM a USB Attached SCSI. Samozrejme je možné tento flash disk používať ako so starším rozhraním USB 2.0, tak aj s novým USB 3.0. V prvom prípade ale zabudnite na spomínanej vysokej rýchlosti. Podporované budú operačné systémy Windows, Linux a Mac OS. Cena za 128 GB verziu by sa mala pohybovať okolo 120 dolárov, 256 GB variant by potom mala vyjsť na cca 200 dolárov. Predaj začne v júli.

Zdroj: Tlačová správa Corsair

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno