Domov Novinky Unikli špecifikácie tabletov Samsung Galaxy Tab 4

Unikli špecifikácie tabletov Samsung Galaxy Tab 4

Zdielať

Galaxy Tab 3Samsung sa chystá na nový rad tabletov “Tab”, ktoré budú predstavené na MWC 2014 v Barcelone. Podľa uniknutých informácií tam bude 7 palcová, 8 palcová a 10,1 palcová verzia Samsung Galaxy Tab 4. Každý tablet je k dispozícii v troch variantoch v závislosti na jeho Wi-Fi alebo mobilné pripojení, Wi-Fi-3G alebo LTE.

Nová línia Tab používa kódové mená slávnych francúzskych maliarov. Začnime pohľadom na najmenší z nových tabletov na Galaxy Tab 4 7.0 “Degas”. Pri pohľade na kľúčové špecifikácia dodávaných MySamsungPhones, ktorá dodáva šikovnú grafiku porovnania. Nie je veľa zmien v tomto móde. Hlavné rozdiely sú, že nový tablet dostane štvorjadrový procesor zatiaľ čo jeho predchodca mal dvojjadrový procesor a má mať väčšiu batériu, ale má byť aj o niečo menší a tenší. Avšak hmotnosť narástla o 16 gramov viac na 320 gramov. Operačný systém je Android 4.4 KitKat.

Galaxy Tab 4 8,0 “Proso” prináša podobné nudné a malé vylepšenia a zmeny. Z tabuľky porovnaní to vyzerá tak, že síce má štvorjadrový procesor, ale je taktovaný na 1,2 GHz zatiaľ čo jeho predchodca mal dvojjadrový procesor taktovaný na 1,5 GHz. Opäť batéria dostala navýšenie až o dobrých 50 percent. Ak je uniknutá tabuľková správna, hlavný fotoaparát bude znížený z 5 MPx na 3 MPx.

Galaxy Tab 4 spec

Najväčší členom novej rady Tab 4 je Galaxy Tab 4 10.1 “Matisse”. Bol vylepšený a to znova z dvojjadrového na štvorjadrový procesor. Bohužiaľ taktovanie procesora bolo znížené z 1,6 GHz na 1,2 GHz. Tento 10,1 palcový tablet bude mať rozlíšenie 1280×800 pixelov a operačný systém Android 4.4 KitKat a rovnako veľkú batériu ako jeho predchodca, čiže 6800 mAh. Pozitívnou zmenou je, že u predchádzajúceho modelu je 3 MPx fotoaparát a teraz je to 8 MPx. Tiež pozoruhodná je aj hmotnosť tohto 10,1 palcový tabletu, ktorý je údajne znížený z 510 gramov na 320 gramov čo je na 10,1 palcový tablet veľmi nízka hmotnosť.

Zatiaľ nie sú žiadne informácie o cene a dostupnosti. Tiež to bude zaujímavé sledovať aké procesory budú v týchto nových zariadeniach Tab 4 či to budú ARM (Exynos), alebo tam prídu procesory spoločnosti Intel.

Zdroj: Hexus

Zdielať
Predchádzajúci článokPhilips 273V5LHAB: Skvelý obraz v živých farbách
Nasledujúci článokEvolveo uvádza XtraPhone 4.5 Q4
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno