Domov Novinky Ultratenký notebook od LG!

Ultratenký notebook od LG!

Zdielať

Väčšina 15“ notebookov má hmotnosť okolo 1,8 kg ak nerátame herné zariadenia. Avšak kórejská spoločnosť prišla s novým a prekvapivým modelom LG Gram, ktorý má hmotnosť neuveriteľných 1,1 kg.

LG Gram 15 - ultratenky notebook od lg

Nie len, že je LG Gram najľahší spomedzi všetkých 15,6“ notebookov. Je aj ľahší než mnoho 14“. Vybavený je Full HD IPS displejom, ktorý podporuje dotyky. Používa procesor Intel Core i7-8550U, ktorý patrí do najnovšej 8. generácie procesov (Coffee Lake), dopĺňa ho 16GB RAM a nechýba ani SSD o veľkosti až 2× 512GB. Zaujímavé je, že notebook používa iba integrovanú grafiku Intel HD Graphic 620. Pri podobných parametroch by sme očakávali diskrétnu grafiku od NVIDIA (napríklad 1050Ti), alebo AMD R9.

Cena tohto notebooku je pritom od 1600 eur. Lacnejšiu verziu s i5-8250, 8GB a 256SSD si môžete zaobstarať od 1050 eura. Pozitívnou funkciou je okrem čítačky odtlačku prstov aj dlhá životnosť batérie, ktorú výrobcovia prezentujú až na 19 hodín. O audio sa postarala známa firma DTS Sound+, ktorá má už za sebou mnoho úspešných notebookov.

LG Gram 15 2018 - ultratenký notebook

Čo sa týka výsutpov, má 2× USB 3.0 (Typ-A), 1× 3.0 (Typ-C), slot pre microSD, výstup pre HDMI a samozrejme vstup pre Ehernet LAN kábel. Nechýba ani vstup pre jack (narozdiel od populárnej zmeny pri smartfónoch). Touchpad je hladký, no prsty sa po ňom nekĺžu. Klávesnica je na tom trošku horšie, ale to len pokiaľ silnejšie udierate do tlačidiel a prekáža vám ten zvuk. Má dvojúrovňové podsvietenie, vypnuté-zapnuté slabé- zapnuté silné. Ak túžite po notebooku s dostatočne veľkou obrazovkou, dlhou výdržou batérie a často cestujete, toto môže byť ten pravý. Ďalšími alternatívami môže byť HP Envy, či Lenovo Yoga.

Zdroj: cnet

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno