Domov Novinky Ultra rýchle nabíjanie? Zdá sa, že už čoskoro

Ultra rýchle nabíjanie? Zdá sa, že už čoskoro

Zdielať

A lab worker disconnects from a charger a mobile phone at headquarters of StoreDot in Tel AvivIzraelská spoločnosť tvrdí, že vyvinula technológiu, ktorá môže mobilný telefón nabiť len počas niekoľkých sekúnd, okrem toho články takého to typu bude možné použiť aj na elektrický pohon v autách a podobne. Použitím nano-technológie sa podarilo syntetizovať umelé molekuly, StoreDot hovorí, že vyvinul batériu, ktorá môže nabíjať oveľa rýchlejšie, v skutočnosti sa správa ako huby alebo hubky, ktoré nasakujú “štavu” a udržia ju. Kým prototyp je v súčasnej dobe príliš objemný na mobilný telefón, firma verí, že bude pripravený do konca roka 2016.

“Ide o nové materiály, ktoré neboli nikdy predtým vyvinuté,” povedal Doron Myersdorf, zakladateľ a generálny riaditeľ StoreDot, ktorého investori sú Ruský miliardár a majiteľ Chelsea Roman Abramovič. Trh chytrých telefónov rastie a v tomto roku podľa prognózy dosiahne 1,75 miliardy, StoreDot práve tu vidí dobrý trh.

Myersdorf povedal, rýchle nabíjanie telefónu však bude stáť až o 100-150 dolárov viac, než dnes. Množstvo nabíjacích cyklov dosiahne asi 1500 a teda odhadované 3 roky života. No nič moc.

Zdroj: Reuters

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno