Domov Novinky UHD televízory Samsung ponúkajú filmy v 4K zdarma

UHD televízory Samsung ponúkajú filmy v 4K zdarma

Zdielať

Samsung_UHD_topfunSamsung sprístupňuje v rámci aplikácie Topfun najrôznejšie dokumentárne filmy v 4K rozlíšení zdarma pre všetkých majiteľov tohtoročných modelov UHD televízorov. Rozširuje tak možnosti sledovania obsahu v doteraz najvyššom rozlíšení na trhu. Vo všetkých tohtoročných modeloch UHD televízorov je teraz k dispozícii v aplikácii Topfun špeciálna sekcia UHD Free.

Zákazníci získavajú zadarmo osem krátkych dokumentárnych filmov v unikátnom rozlíšení 4K. Do konca roka pribudnú ďalšie a to z oblastí, ako je cestovanie, fauna, flóra či varenie. Okrem prehrávania vlastného obsahu, ako sú fotky alebo videá z Note 3 a Galaxy S5 si tak teraz môžu užiť maximálne detailné rozlíšenie aj pri sledovaní týchto snímok. Dostupný UHD obsah v aplikácii Topfun bude Samsung navyše ďalej rozširovať.

Najnovší 4K obsah je prístupný bez nutnosti registrovať sa až do 30. júna 2015. Stačí sa prostredníctvom UHD televízora (modely 2014) pripojiť k internetu a v aplikácii Topfun prehrať do konca roka 2014 aspoň jedno 4K video. Odporúčaná rýchlosť internetového pripojenia je 25 Mbit/s.

Aby Samsung podporil trh s UHD televízormi, nadväzuje nielen najrôznejšie partnerstvá s poskytovateľmi 4K obsahu, ale súčasne vybavuje svoje prístroje technológiami, ktoré sú určitým medzistupňom pred masovým rozšírením obsahu v 4K. Patrí medzi ne patentovaná technológia Upscaling, ktorá je súčasťou všetkých UHD televízorov značky Samsung. Prevádza Full HD, HD a nižšie zdroje rozlíšenia na kvalitu takmer Ultra HD. Diváci tak vďaka technológii Uspcaling získajú čo najkvalitnejší obraz bez ohľadu na vlastnosti zdroja.

Zdroj: Tlačová správa Samsung

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno