Domov Novinky Tri základné dosky AM1 od ASRock pre nové čipy AMD

Tri základné dosky AM1 od ASRock pre nové čipy AMD

Zdielať

ASRock AMD AM1 01AMD nedávno predstavila platformu AM1, ktorá prichádza s úplne novým čipom APU a kombináciou socketov. Pozostáva zo štyroch jadier procesora a pokročilej grafickej architektúry, pričom podporuje DDR3 až 1600 MHz a predávať sa bude pod značkami AMD Athlon a AMD Sempron.

S uvedením novej platformy vydáva výrobca základných dosiek ASRock tri nové modely – AM1H-ITX, AM1B-ITX a AM1B-M (dve dosky Mini-ITX a jedna Micro ATX). Špičková doska tohto radu – AM1H-ITX ponúka dosiaľ nebývalú možnosť duálneho napájania na vstupe. Tradičný napájací konektor je u nej nahradený konektorom DC-in a privádza energiu z 19 Voltového adaptéra. Druhou možnosťou je 24-pinový konektor ATX, ktorý možno napojiť na akýkoľvek PC zdroj.

ASRock AMD AM1 02

Atraktívna mini-ITX doska ponúka bohatú výbavu: má solídne kondenzátory, 4 grafické výstupy (D-Sub, DVI-D, HDMI a Display Port), vysokú rozšíriteľnosť pomocou 4 SATA III 6 GB/s, štyri porty USB 3.0 a užitočný slot mini-PCIe pre pripojenie napr. Wi-Fi karty. Pri stavbe nových dosiek použil výrobca technológiu High Density Glass Fabric PCB, ktorá účinne znižuje rozdiely medzi vrstvami PCB a chráni dosku pred skratmi spôsobenými vlhkosťou.

ASRock AMD AM1 03

Aplikovaná je tiež technológia ochrany Full Spike Protection, ktorá dosku chráni pred nadmerným prúdom z napájacieho zdroja a náhlym a výrazným prepätím spôsobeným zásahom blesku a elektrostatickým výbojom. S rastúcou popularitou minipočítačov bude nový čip APU s nízkou spotrebou energie vhodnou voľbou pre dosky mini-ITX. Kvalitné a výkonné dosky ASRock AM1 sú prvým riešením pre nové kompaktné zostavy.

Zdroj: Tlačová správa ASRock

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno