Domov Novinky Na trh prichádza 8K monitor, má ho na svedomí Dell

Na trh prichádza 8K monitor, má ho na svedomí Dell

Zdielať

Spoločnosť Dell predstavila monitor s rozlíšením 8K (7680×4320 px) celkovo teda 33,2 MPx a uhlopriečkou 31,5“. Týmto Dell vytvoril zatiaľ najdetailnejší počítačový monitor a zároveň predbehol v ostrosti zobrazenia aj slávne Retina obrazovky od Apple.

UltraSharp 32 Ultra HD 8K UP3218K je názov monitoru, ktorý disponuje hustotou pixelov 280 ppi, s podporou 100% pokrytia farebných priestorov sRGB a Adobe RGB pôjde o monitor určený pre profesionálnych grafikov alebo fotografov. Spoločnosť nepotvrdila aký typ panela použije, uviedla však 178° pozorovací uhol, 60 Hz frekvenciu zobrazenia a kontrast 1300:1 pri jase 400 nitov. Konektivitu zabezpečia dva DisplayPorty verzie 1.3.

Nevýhodou monitora je určite stanovená cena, 4999 dolárov ho predurčuje na použitie vo sfére profesionálov, či už tvorcov obrazu, filmu alebo konštruktérov, pre bežného používateľa sa monitor za takú cenu určite neoplatí a zrejme by si ho nikto z podobnej sféry ani nekúpil. Musíme však uznať, že vysoká cena je vykúpená práve prvenstvom vo svete zobrazovacích panelov ku PC.

Zdroj: cnet

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno