utorok , 21 február 2017
Aktuálne trendy
Domov / Novinky / Na trh prichádza 8K monitor, má ho na svedomí Dell
Hľadáme redaktorov

Na trh prichádza 8K monitor, má ho na svedomí Dell

Spoločnosť Dell predstavila monitor s rozlíšením 8K (7680×4320 px) celkovo teda 33,2 MPx a uhlopriečkou 31,5“. Týmto Dell vytvoril zatiaľ najdetailnejší počítačový monitor a zároveň predbehol v ostrosti zobrazenia aj slávne Retina obrazovky od Apple.

UltraSharp 32 Ultra HD 8K UP3218K je názov monitoru, ktorý disponuje hustotou pixelov 280 ppi, s podporou 100% pokrytia farebných priestorov sRGB a Adobe RGB pôjde o monitor určený pre profesionálnych grafikov alebo fotografov. Spoločnosť nepotvrdila aký typ panela použije, uviedla však 178° pozorovací uhol, 60 Hz frekvenciu zobrazenia a kontrast 1300:1 pri jase 400 nitov. Konektivitu zabezpečia dva DisplayPorty verzie 1.3.

Nevýhodou monitora je určite stanovená cena, 4999 dolárov ho predurčuje na použitie vo sfére profesionálov, či už tvorcov obrazu, filmu alebo konštruktérov, pre bežného používateľa sa monitor za takú cenu určite neoplatí a zrejme by si ho nikto z podobnej sféry ani nekúpil. Musíme však uznať, že vysoká cena je vykúpená práve prvenstvom vo svete zobrazovacích panelov ku PC.

Zdroj: cnet

O Peter Živčic

Pozri tiež

Projekt ZTE Hawkeye bol nateraz ukončený

Na veľtrhu CES 2017 v Las Vegas spoločnosť ZTE vyrukovala s projektom Hawkeye, ktorý poslala …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *