Domov Novinky Transcend rozširuje serverové DDR4 RAM

Transcend rozširuje serverové DDR4 RAM

Zdielať

Transcend DDR4 RAM 01Transcend oznamuje rozšírenie portfólia serverových pamätí o tri moduly DDR4. Nové moduly DDR4 2133 MHz Registered DIMM (RDIMM) v prevedení 8 GB a 16 GB a tiež moduly DDR4 Very Low Profile (VLP) RDIMM 16 GB plne podporujú najnovšie rad serverových procesorov Intel Xeon E5-2600 v3. Nové moduly majú veľkú kapacitu, vysoký výkon, nízku spotrebu energie a zvýšenú spoľahlivosť. Moduly sú určené pre použitie v cloudové infraštruktúre, virtualizáciu a veľkých výpočtových zoskupeniach.

Vďaka zavedeniu technológie DDR4 možno vytvoriť samostatný pamäťový modul s kapacitou až 16 GB, čo umožňuje nainštalovať v jednotlivých systémoch väčšie množstvo pamäte v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami. Nové pamäťové moduly sa vyznačujú prenosovou rýchlosťou až 17 GB/s a pracovnou frekvenciou 2133 MHz. Prevádzkové napätie serverových pamäťových modulov DDR4 je na úrovni 1,2 Voltu, čo znižuje elektrické zaťaženie slotov a spotrebu elektrickej energie až o 40% vzhľadom k typickým modulom DDR3 DIMM s napätím 1,5 Voltu.

Transcend DDR4 RAM 02

Kvôli tomu pamäťové moduly vytvárajú menej tepla a systém pracuje pri nižšej teplote. To prispieva k predĺženiu životnosti zariadenia. Nové pamäte majú výšku len 1,88 cm, ich rozmery a obmedzený prierez uľahčujú tiež prúdenie vzduchu v priestoroch a distribúciu tepla, čo znižuje zaťaženie chladiacich systémov v serveroch.

Pamäťové moduly Transcend DDR4 plne podporujú štandardy JEDEC (Joint Electron Device Engineering Council). Ich kvalitu potvrdzujú okrem iného pokročilé skúšky využívajúce 64-bitové jadro, jedno a viacjadrové procesory. Na všetky moduly DDR4 značky Transcend sa vzťahuje doživotná záruka výrobcu, pamäte budú dostupné na trhu do konca tohto roka.

Zdroj: Tlačová správa Transcend

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno