Domov Novinky TP-Link uvádza Wi-Fi smerovač Archer C20i

TP-Link uvádza Wi-Fi smerovač Archer C20i

Zdielať

TP-Link Archer C20iTP-Link uvádza na slovenský trh Wi-Fi smerovač Archer C20i. Novinka podporuje dve frekvenčné pásma a nový štandard Wi-Fi 802.11ac, ktorý dosahuje až trojnásobnú rýchlosť oproti predchádzajúcemu štandardu 802.11n, s ktorým je ale spätne kompatibilný. Okrem vysokej prenosovej rýchlosti, stabilného všesmerového signálu a robustného zabezpečenia ponúka zariadenie aj miestne a vzdialené zdieľanie súborov a podporu štandardu IPv6. Za zmienku stojí aj možnosť vytvorenia siete vyhradenej pre hostí, ktorí získajú prístup na internet, avšak miestne dáta a ďalšie sieťové zdroje pre nich zostanú nedostupné.

Smerovač podporuje komunikáciu v nerušenom pásme 5 GHz rýchlosťou až 433 Mbps a ďalších 300 Mbps pridáva v intenzívnejšie využívanom pásme 2,4 GHz. Jednou z výhod tohto riešenia je možnosť vytvorenia dvoch samostatných sietí, kde jednoduché úlohy ako posielanie e-mailov alebo prechádzanie internetu prebiehajú v pásme 2,4 GHz, zatiaľ čo menej obsadené 5 GHz pásmo je zároveň využívané pro činnosti náročné na prenosovú kapacitu.

Proti hrozbám z internetu chráni používateľa integrovaný firewall a ochranu proti prieniku zvonku zaisťuje silné šifrovanie WPA-PSK/WPA2-PSK. TP-Link Archer C20i je už k dispozícii za odporúčanú koncovú cenu 39,96 eur s DPH.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu TP-Link Archer C20i poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Tlačová správa TP-Link

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno