Domov Novinky TP-Link uvádza dvojpásmový Wi-Fi prístupový bod

TP-Link uvádza dvojpásmový Wi-Fi prístupový bod

Zdielať

Spoločnosť TP-Link uvádza na slovenský trh Wi-Fi prístupový bod AP500, ktorý dokáže vo dvoch pásmach prenášať dáta celkovou rýchlosťou 1900 Mbit/s. Prístupový bod, založený na najnovšom štandarde 802.11ac, ponúka kvalitné pokrytie vďaka trom odnímateľným anténam.

Výkon zaisťuje dvojjadrový procesor s taktom 1 GHz. Gigabitový Ethernetový port ponúka rýchle pripojenie aj zariadeniam, ktoré nie sú vybavené bezdrôtovým modulom. Prístupový bod AP500 umožňuje bezdrôtové pripojenie podľa najnovšieho štandardu Wi-Fi 802.11ac v pásmach 2,4 GHz a 5 GHz kombinovanou rýchlosťou až 1900 Mbit/s (1300 Mbit/s v pásme 5 GHz a 600 Mbit/s v pásme 2,4 GHz). Prístupový bod je vybavený troma odpojiteľnými anténami, ktoré je možné optimálne rozmiestniť pre dosiahnutie maximálneho pokrytia.

Technológia tvarovania signálu (tzv. beamforming) navyše sústredí signál smerom k jednotlivým pripojeným zariadeniam. Srdcom zariadenia je dvojjadrový procesor Broadcom s taktom 1 GHz, ktorý zaisťuje dostatočný výkon pre pripojenie väčšieho počtu koncových bodov a spracovanie rôznych úloh súčasne vďaka deleniu záťaže medzi obe jadrá. Prístupový bod je možné pripojiť v rôznych bezdrôtových režimoch.

Okrem základnej funkcie prístupového bodu pripojeného prostredníctvom LAN k routeru pro vytvorenie Wi-Fi siete môže fungovať i ako opakovač signálu pre zväčšenie dosahu siete, prípadne prostredníctvom štandardného Ethernetového konektora RJ45 poslúži ako Wi-Fi adaptér pre gigabitové pripojenia zariadení, ktoré nemajú vlastný bezdrôtový modul. Umožňuje tiež vytvoriť viacero rôznych samostatných sietí v režime Multi-SSD, napr. pre rôzne typy používateľov či zariadení alebo pre zriadenie prístupu pre hosťov, bezpečne izolovaného od zbytku siete.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno