Domov Novinky TP-Link TL-WR802N: Malý Wi-Fi router na cesty

TP-Link TL-WR802N: Malý Wi-Fi router na cesty

Zdielať

TP-Link uvádza na slovenský trh Wi-Fi router TP-Link TL-WR802N v prevedení „nano“. Miniatúrny router napájaný z rozhrania USB sa hodí na cesty a to ako aj pre príležitostné použitie, tak aj pre pravidelné prenášanie. Signálom pokryje jednu stredne veľkú miestnosť a je určený predovšetkým pre použitie s tabletmi či smartfónmi.

TP-Link TL-WR802N 01

Hoci sa schová do dlane jednej ruky, je vybavený najmodernejším zabezpečením, podporuje viac bezdrôtových režimov a ponúka prenosovú rýchlosť až 300 Mbps, čo pohodlne stačí pre všetky bežné činnosti. Router o veľkosti približne polovice robustnejšieho telefónu sa jednoducho vojde do vrecka.

K sprevádzkovaniu stačí pripojiť ethernetový kábel do zásuvky v hotelovej izbe a po zadaní východiskového hesla vznikne bezdrôtový prístupový bod. Napájať ho možno zo sieťového adaptéra, alebo z počítača USB káblom. TL-WR802N podporuje rôzne prevádzkové režimy – router (východiskový), opakovač, klient, prístupový bod a WISP router, ktorý sa využíva pre pripojenie viacerých zariadení tam, kde poskytovateľ umožňuje využiť iba jednu IP adresu.

TP-Link TL-WR802N 02

Použitie routeru na cestách v neznámom prostredí vyžaduje účinnú ochranu. Router preto ponúka silné šifrovanie WPA-PSK/WPA2-PSK až s 152-bitovým kľúčom. Proti prípadným útočníkom používateľa chráni aj vstavaný firewall a možnosť nastavenia filtru IP adries, MAC adries a domén. Router TP-Link TL-WR802N je už k dispozícii v predajnej sieti za odporúčanú cenu 26,51 eur.

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno