Domov Novinky TP-Link TL-PA6010KIT: prenos dát po elektrických rozvodoch

TP-Link TL-PA6010KIT: prenos dát po elektrických rozvodoch

Zdielať

TP-Link_TL-PA6010_01Spoločnosť TP-Link prináša na pulty slovenských obchodov set powerline adaptérov s označením TL-PA6010KIT. Novinka obsahuje dve zariadenia TL-PA6010, ktoré po zapojení do bežnej elektrickej zásuvky premenia existujúce elektrické rozvody na vysokorýchlostnú dátovú sieť s priepustnosťou až 600 Mbit/s.

Všetkých priaznivcov kvalitnej filmovej produkcie bude určite zaujímať, že takéto riešenie je dostatočné aj pre streamovanie niekoľkých HD alebo dokonca 3D filmov zároveň.

Multimediálna zábava v každej miestnosti

Dvojica zariadení TL-PA6010 dokáže vďaka technológii HomePlug AV poskytnúť stabilný a vysokorýchlostný prenos dát na vzdialenosť až 300 metrov. Je preto vhodným nástrojom k vytvoreniu jednotnej siete, ku ktorej môže byť pripojená široká škála domácich zariadení počínajúc počítačmi a hernými konzolami cez set-top boxy, IPTV a tlačiarne až po NAS úložiská. Prenášané dáta sú navyše šifrované pomocou AES, používateľ preto nemusí mať obavy z ohrozenia súkromia a bezpečnosti svojich súborov.

Nenápadné a úsporné

Powerline adaptéry TL-PA6010 sú vďaka výške 6,3 cm, šírke 4,7 cm a bielej povrchovej úprave po zasadení do elektrických zásuviek veľmi nenápadné a nepôsobia rušivým dojmom. Ethernetový port, prostredníctvom ktorého sú dáta prenášané, sa nachádza na spodnej strane zariadení.

Vďaka prepracovanému úspornému režimu sa vyznačujú tiež nízkou energetickou náročnosťou. Pokiaľ určitú dobu nedochádza k prenosu alebo príjmu dát, prejdú adaptéry automaticky z prevádzkového režimu do „Power-Saving“ módu a v závislosti na konkrétnych podmienkach tak môžu ušetriť až 80% potrebnej elektrickej energie.

TP-Link_TL-PA6010_02

Jednoduché zapojenie a optimalizácia prenosu

Pretože zariadenia fungujú na princípe „plug and play“, nie je k vybudovaniu siete potrebná žiadna inštalácia. Adaptéry stačí iba pripojiť do elektrickej zásuvky a stlačiť tlačidlo pre párovanie. Tým dôjde k automatickému vyhľadaniu druhého adaptéru v sieti a vzájomnému spárovaniu.

Zariadenia ďalej disponujú funkciou QoS (Quality of Service), vďaka ktorej sú schopné optimalizovať prenos dát v závislosti na ich type. Používateľ si zvolí, k akému účelu chce sieť v danom okamžiku používať – či už sa jedná o surfovanie na internete, hranie on-line hier, streamovanie audio/video alebo VoIP – a QoS prispôsobí parametre prenosu tak, aby čo najviac vyhovoval zvolenému účelu.

Set powerline adaptérov TP-Link TL-PA6010KIT zakúpite u obchodných partnerov za odporúčanú koncovú cenu 84,11 € vrátane DPH.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu TP-Link TL-PA6010KIT poskytuje server Heureka.sk

Kľúčové vlastnosti

  • Štandard HomePlug AV umožňuje dátový prenos po elektrickej sieti rýchlosťou až 600 Mbit/s do vzdialenosti až 300 metrov.
  • K prevádzke nie sú potrebné žiadne nové drôty – sú využívané existujúce elektrické rozvody.
  • Úsporný režim umožňuje ušetriť až 80% potrebnej elektrickej energie.
  • Funkcia Quality of Service optimalizuje parametre siete podľa typu prenášaných dát.

Technické špecifikácie

Hardvérové špecifikácie
Štandardy a protokoly HomePlug AV, IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3ab
Rozhranie 1 x gigabitový ethernetový port
Typ prípojky EU, UK, US
Tlačidlá Párovanie
LED indikácia Napájanie, powerline komunikácia, ethernet
Rozmery (š x h x v) 63 x 47 x 40 mm
Spotreba < 3 W
Dosah 300 metrov cez elektrický okruh
Softvérové funkcie
Modulačná technológia OFDM (PLC)
Šifrovanie Powerline: 128bit AES
Ostatné
Certifikácie CE, FCC, RoHS
Obsah balenia Dvojica powerline adaptérov TL-PA6010Ethernetový kábel (2 m)Disk CD s ovládačmi, manuálom a ďalšími nástrojmi
Príručka pre rýchlu inštaláciu
Systémové požiadavky Windows 2000/XP/2003/Vista, Windows 7/8, Mac, Linux
Nároky na prostredie Prevádzková teplota: 0 ℃ ~ 40 ℃
Teplota pre uskladnenie: -40 ℃ ~ 70 ℃
Prevádzková vlhkosť: 10 % ~ 90 % nekondenzujúca
Vlhkosť pri uskladnení: 5 % ~ 90% nekondenzujúca

Zdroj: Tlačová správa TP-Link

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno