Domov Novinky TP-LINK predstavil inteligentný switch TL-SG2452P

TP-LINK predstavil inteligentný switch TL-SG2452P

Zdielať

TP-LINK je poprednou spoločnosťou, ktorá vyrába aktívne sieťové prvky. Na slovenskom trhu uviedol nové zariadenie – inteligentný switch TL-SG2452P, ktoré disponuje až 48 portami pre pripojenie klientov konektormi RJ45 s rýchlosťou 10/100/1000 Mbit/s, s podporou PoE štandardu 802.3at/af pre napájanie IP kamier, prístupových bodov alebo antén. Okrem portov pre klientov zariadenie ponúka aj 4 SFP sloty s rýchlosťou 1 Gbit/s, ktoré sú určené predovšetkým pre backbone sieť, t.j. horizontálnu kabeláž, napríklad pre pripojenie od rozvádzača, či rýchle prepojenie medzi switchami. K dispozícii sú široké možnosti manažmentu, vrátane podrobného riadenia prevádzky hlasových, dátových a video služieb s kvalitným zabezpečením.
T1600G-52PS (TL-SG2452P)
Čo ponúka TP-LINK TL- SG2452P vo svojej druhej vrstvy OSI modelu – linkovej, resp. datalinkovej?

Protokol 802.1Q pre VLAN, teda virtuálne LAN siete, čo zlepšuje výkon siete, v rámci malých virtuálnych segmentov, izolácie portov, zrkadlenie portov, implementácia protokolov STP/RSTP/MSTP, agregácie liniek a riadenia toku dát podľa štandardu 802.3x. Nechýbajú pokročilé funkcie pre údržbu siete vrátane detekcie spätných slučiek, diagnostika káblov a IGMP snooping, ktorý zaisťuje, aby multicastová prevádzka smerovala iba do príslušných skupín, ktoré ju chcú prijímať, ponúka aj statické smerovanie pre zlepšenie toku dát medzi inými prvkami v sieti.

Integrácia PoE funguje s celkovým príkonom až 384W, počas napájania všetkými dostupnými portami RJ45. Nakoľko je switch inteligentného charakteru, neostáva iba pri druhej vrstve OSI modelu, ale zasahuje až do štvrtej a integruje v sebe aj DHCP službu. Spravovať switch je možné prostredníctvom konzoly, alebo aj webového rozhrania s funkciou RMON pre vzdialené získavanie informácii o stave siete.

Hardvérové vlastnosti
Štandardy a protokoly IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE802.3z, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3x, IEEE 802.1d, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1x
Rozhrania 48 portov RJ45 10/100/1000Mbit/s

(Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX)

4gigabitové SFP sloty

Sieťové média 10BASE-T: UTP kábel kategórie 3, 4, 5 (max. 100m)

100BASE-TX/1000Base-T: UTP kábel kategórie 5, 5e alebo vyššie (max. 100m)

1000BASE-X: MMF, SMF

Počet ventilátorov 3
Napájanie 100~240 VAC, 50/60 Hz
Spotreba Maximálna (PoE zap.): 470,4W (220V/50Hz)

Minimálna (PoE vyp.): 46,5W (220V/50Hz)

PoE+ porty (RJ45) Štandard: vyhovuje 802.3at/af

PoE+ porty: 48 x

napájanie: 384W

Rozmery (š x h x v) 440 x 330 x 44 mm
Výkon
Priepustnosť 104 Gbit/s
Rýchlosť preposielania paketov 77,4 Mp/s
Veľkosť tabuľky MAC adries 16 K
Jumbo Frame 9kB
Softvérové funkcie
Riadenie prevádzky (QoS) Nastavenie priority podľa 802.1p CoS/DSCP

Až 8 prioritných front

Plánovanie fronty: SP, WRR, SP+WRR

Obmedzenie rýchlosti podľa portu/typu dát

Hlasová VLAN

Funkcie na vrstve L2 Statické smerovanie

IGMP Snooping V1/V2/V3

802.3ad LACP (až 14 agregačných skupín, 8 portov na skupinu)

Spanning Tree STP/RSTP/MSTP

LLDP, LLDP-MED

Filtrovanie/ochrana BPDU

TC/ochrana koreňa

Detekcia slučiek v sieti

Riadenie toku podľa štandardu 802.3x

VLAN Podpora až 4 K VLAN súčasne (zo 4K VLAN ID)

VLAN podľa MAC adries / protokolu

Prístupové zoznamy Pre L2 až L4:

filtrovanie paketov podľa zdrojovej a cieľovej MAC adresy, IP adresy, TCP/UDP portu

Zabezpečenie Port Security

zviazanie IP-MAC-port

ARP Inspection

DHCP Snooping

802.1x a overovanie pomocou serveru Radius

SSL v1/v2

SSL v3/TLSv1

Broadcast/Multicast/Unknown-unicast Storm Control

IPv6 Dual IPv4/IPv6 stack

Multicast Listener Discovery (MLD) Snooping

IPv6 neighbor discovery (ND)

Path maximum transmission unit (MTU) discovery

Internet Control Message Protocol (ICMP) version 6

TCPv6/UDPv6

Aplikácie IPv6 DHCPv6 klient

Ping6

Tracert6

Telnet (v6)

IPv6 SNMP

IPv6 SSH

IPv6 SSL

Http/Https

IPv6 TFTP

Správa Webové grafické rozhranie a príkazový riadok

SNMP v1/v2c/v3, kompatibilný s verejnými MIB a privátnymi MIB TP-LINK

Monitoring CPU

Zrkadlenie portov

Aktualizácie firmvéru: TFTP & Web

Diagnostika systému: VCT

SYSLOG & verejné MIB

Dvojitý obraz systému

Zdroj: TS TP-Link

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno