Domov Novinky Toshiba uviedla bezdrôtový disk pre smartfóny a tablety

Toshiba uviedla bezdrôtový disk pre smartfóny a tablety

Zdielať

Toshiba Canvio AeroMobile Wireless SSDToshiba uviedla novinku s názvom Canvio AeroMobile Wireless SSD. Ako už napovedá názov, jedná sa o mobilný externý disk, na ktorého používanie nepotrebujete káble. So smartfónom, tabletom, fotoaparátom a počítačom totiž komunikuje bezdrôtovo cez technológiu Wi-Fi.

Disk môže byť naraz pripojený k až ôsmym zariadeniam. Novinka iste nájde využitie nielen u fotografov, ale aj u ostatných používateľov, ktorí chcú mať stále prístup k svojim fotografiám, videám, hudbe alebo iným údajom (napr. pri pracovných cestách alebo dovolenkách). Disk, ktorý má kapacitu 128 GB, je typu SSD, takže sa pri cestách nemusíte báť jeho prípadného poškodenia a straty dát.

Toshiba Canvio AeroMobile Wireless SSD obsahuje aj slot na pamäťové karty SD, ktorý určite ocenia predovšetkým fotografi. Integrovaná batéria by mala ponúknuť výdrž až osem hodín streamovanie videa. K dispozícii je tiež režim Wi-Fi access point (prístupový bod), vďaka ktorému je možné zároveň surfovať na internete a využívať disk. Ďalšou výhodou predstaveného disku je vysoká mobilita, ktorá je zaistená vďaka nízkej hmotnosti 120 gramov a hrúbkou len 12,5 mm. 128GB variant Toshiba Canvio AeroMobile Wireless SSD je už v predaji na americkom trhu, kde stojí 210 dolárov. Dostupnosť v Európe zatiaľ nebola potvrdená.

Zdroj: Tlačová správa Toshiba

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno