Domov Novinky Toshiba uvádza na trh ľahké 15,6“ notebooky Tecra Z50

Toshiba uvádza na trh ľahké 15,6“ notebooky Tecra Z50

Zdielať

Toshiba Tecra Z50 01Spoločnosť Toshiba ohlásila uvedenie 15,6“ notebooku Toshiba Tecra Z50 na slovenský trh. Ide o celkom nový modelový rad, ktorého konštrukcia vychádza z jedného z najľahších 13“ notebookov vôbec – Portégé Z30. Ponúka mobilitu, výkon a ľahké pevné šasi z horčíkovej zliatiny. Všetky notebooky radu Z poskytujú produktivitu pri zachovaní tých najvyšších nárokov na dizajn a vyhotovenie.

Pretože Tecra Z50 je určená predovšetkým na firemnú klientelu, je v modeloch predinštalovaný operačný systém Windows 7 Professional 64-bit, pričom Windows 8.1Pro 64 bit je dodávaný na inštalačnom DVD disku ako alternatíva. Toshiba Tecra Z50 je úplne nový modelový rad notebookov na trhu pre profesionálnych používateľov. Ponúka Full HD rozlíšenie antireflexného displeja, mobilitu, vysoký výkon, ľahké pevné šasi a podsvietenú klávesnicu so samostatným numerickým blokom.

Notebook Tecra Z50 s 39,6 cm (15,6“) displejom je jedným z najľahších notebookov na trhu vo svojej triede. Váži od 1,79 kg a ponúka numerickú klávesnicu v kombinácii s veľkým displejom. Tecra Z50 dáva všetkým profesionálom k dispozícii výkon pri pracovnom stole i flexibilitu, ktorú potrebujú na cestách. Na tento notebook sa aktuálne vzťahuje trojročná záruka v kombinácii s jednoročnou unikátnou službou “Záruka spoľahlivosti”.

Toshiba Tecra Z50 02

Na trh prichádzajú prvé dva modely vybavené antireflexným Full HD displejom, SSD diskami a 8 GB operačnej pamäte. Model Tecra Z50-A-10P poháňa procesor Intel Core i5 a poskytuje 128 GB diskovej kapacity. Tecra Z50-A-11C je postavená na najvýkonnejšom dostupnom riešení – procesore Intel Core i7 a pre dáta je pripravený rýchly 256 GB SSD disk.

Batéria modelu Tecra Z50 umožňuje celodennú prácu v teréne. Dodáva energiu až na 8 hodín práce. Notebooky poskytujú pokročilé bezpečnostné funkcie pre podnikanie a tiež dokovacie riešenie, ktoré umožňuje jednoduché pripojenie k všetkým potrebným perifériám vrátane monitora.

Toshiba Tecra Z50 03

Všetky notebooky radu Z sú dostatočne robustné na to, aby vydržali všetky potreby vyťažených profesionálov. Ponúkajú bezpečnostné nástroje Toshiba EasyGuard. Ľahké horčíkové šasi je vystužené pomocou štruktúry “medového plástu”, ktorá zvyšuje odolnosť. Model Z50 prešiel množstvom prísnych testov vrátane HALT (Highly Accelerated Lifestyle Test) od nezávislého nemeckého skúšobného inštitútu TÜV Rheinland. Notebook bol testovaný na pád z výšky až 76 cm a navyše je vybavený klávesnicou, ktorá zaisťuje bezpečnosť pri poliatí až 30 ml tekutiny a chráni tak dáta pri nepredvídateľných nehodách.

Tecra Z50 je pripravená aj na ochranu podnikových dát pri krádeži notebooku a umožňuje IT oddeleniam sledovať, udržiavať, opravovať, aktualizovať a upgradovať notebook na diaľku. Čítačka odtlačkov prstov, ktorá je súčasťou štandardnej výbavy všetkých modelov, zvyšuje bezpečnosť pri prihlasovaní a k dispozícii je aj voliteľná čítačka čipových kariet. Model Tecra Z50-A-10P bude na trhu za odporúčanú koncovú cenu 1 179 eur s DPH a Tecra Z50-A-11C za 1 369 eur.

Parametre:

 • 4. generácia procesorov Intel Core
 • 39.6cm (15.6“) Full HD antireflexný displej
 • Predinštalovaný systém Windows 7 Pro a inštalačné DVD Windows 8.1 Pro
 • Intel HD 4400 grafika
 • 8GB DDR3L
 • 128 alebo 256 GB SSD disk
 • Konektivita: 3× USB 3.0, 1× HDMI, 1× RGB, čítačka kariet SD, Gigabit LAN, Wi-Fi 802.11 ac/a/b/g/n, Bluetooth 4.0, Intel WiDi
 • Audio: stereo reproduktory s technológiou DTS Studio Sound
 • Full HD webkamera so stereo mikrofónom
 • Zabezpečenie: Toshiba EasyGuard, Trusted Platform Module, Intel Active Management Technology
 • Podsvietená klávesnica s numerickým blokom a AccuPointom odolná proti poliatiu
 • Hmotnosť: od 1,79kg
 • Trojročná záruka v kombinácii s jednoročnou unikátnou službou “Záruka spoľahlivosti”

Zdroj: Tlačová správa Toshiba

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno