Domov Novinky Toshiba uvádza na slovenský trh Tecra Z40

Toshiba uvádza na slovenský trh Tecra Z40

Zdielať

tecra_z40-a_03_z_screenSpoločnosť Toshiba Europe GmbH uvádza na slovenský trh posledného člena rodiny notebookov “Z”. Skôr uvedené modely Portégé Z30 a Tecra Z50 teraz dopĺňa notebook Tecra Z40. Jedná sa o ideálne riešenie pre manažérov, ktorí trávia veľa času na cestách a potrebujú pre svoju prácu reprezentatívny mobilný notebook s väčším displejom.

Tecra Z40 poskytne týmto používateľom vysokú mieru mobility a produktivity práce, možnosť celodennej práce na batériu a displej s uhlopriečkou 14,1 palcov (35,6 cm) s vysokým rozlíšením. Jeho hmotnosť je od 1,47 kg a s hrúbkou 21 mm je impozantnou obchodnou platformou s pohodlnými možnosťami dokovania. Cez svoju nízku hmotnosť a veľmi tenké prevedenie je Toshiba Tecra Z40 notebook, ktorý je pripravený prekonať všetky nástrahy každodenného intenzívneho používania na cestách.

Jeho šasi z magnéziovej zliatiny vystužené pomocou štruktúry “medového plástu” mu poskytuje vysokú odolnosť voči mechanickým vplyvom a pokročilé bezpečnostné funkcie ochránia citlivé firemné dáta aj v prípade straty alebo krádeže zariadenia. Na tento notebook sa aktuálne vzťahuje trojročná záruka v kombinácii s jednoročnou unikátnou službou “Záruka spoľahlivosti”.

tecra_z40-a_02_z_screen

Notebook Tecra Z40 prešiel radom prísnych testov vrátane HALT (Highly Accelerated Life Test) od nezávislého nemeckého skúšobného inštitútu TÜV Rheinland a spĺňa štandardy kvality spoločnosti Toshiba. Bol testovaný na pád z výšky až 76 cm a je vybavený klávesnicou, ktorá zaisťuje bezpečnosť pri poliatí až 30 ml tekutiny a chráni tak dáta pri náhodných nehodách.

Prvým modelom, ktorý sa dostáva na trh, je Tecra Z40-A-121. Jeho vysoký výkon a okamžitý štart zaisťuje procesor Intel Core i7-4600 vPro v spojení s rýchlym 256 GB SSD diskom a 8 GB operačnej pamäte. 14 palcový antireflexný displej High Brightness EDP má rozlíšenie 1600×900 pixelov. O grafický výstup sa stará karta Intel HD Graphics 4400.

tecra_z40-a_01_z_screen

Vynikajúcu konektivitu zabezpečuje okrem iného konektor HDMI, tri porty USB 3.0 v plnej veľkosti a slot pre SD kartu. Notebooky môžu komunikovať cez Gigabit LAN, bezdrôtovú sieť LAN alebo Bluetooth 4.0. Používateľom, ktorí vyžadujú trvalé pripojenie na cestách, je k dispozícii mobilné širokopásmové pripojenie v sieťach LTE (4G), HSPA +, GSM/GPRS/EDGE.

Používatelia môžu navyše bezdrôtovo zdieľať obsah displeja na veľkej obrazovke s využitím Intel WiDi. Notebook je možné zapojiť do dokovacej stanice a ľahko tak okamžite využiť periférie, ako sú tlačiarne, vysokorýchlostné pamäťové jednotky alebo veľké monitory. Odporúčaná koncová cena notebooku Z40-A-121 je 1419 eur vrátanie DPH.

Tecra_20Z40-A_beauty_05

Parametre:

 • Procesor 4. generácie Intel Core i7-4600U
 • 14,1 palcový (35,6 cm) HD+ antireflexný, 1600×900 pixelov
 • 256 GB mSATA SSD disk
 • Operačná pamäť 8GB DDR3L
 • Intel HD 4400 grafika
 • Predinštalovaný systém Windows 7 Pro a inštalačné DVD s Windows 8.1 Pro
 • Podsvietená klávesnica odolná proti poliatiu s Accupointom
 • Konektivita: 3 porty USB 3.0, 1×HDMI, 1×RGB, čítačka kariet SD, Gigabit LAN, Wi-Fi (802.11 ac/a/b/g/n) wireless LAN, širokopásmové mobilné pripojenie, Bluetooth 4.0, Intel WiDi
 • Stereo reproduktory s technológiou DTS Studio Sound
 • Full HD webkamera so stereo mikrofónom
 • Zabezpečenie: Toshiba EasyGuard, Trusted Platform Module, Intel® Active Management Technology
 • Výdrž na batérie: až 9 hodín
 • Hmotnosť: od 1,47kg
 • Rozmery (H׊×V): 338×236×20,4 mm

Zdroj: Tlačová správa Toshiba

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno