Domov Novinky Toshiba prináša výkonnú mobilnú pracovnú stanicu

Toshiba prináša výkonnú mobilnú pracovnú stanicu

Zdielať

Toshiba_Tecra_W50-1Spoločnosť Toshiba uvádza na slovenský trh mobilnú pracovnú stanicu Tecra W50. Táto profesionálna pracovná stanica predstavuje najvýkonnejšie mobilné profesionálne riešenie. Vyhovie najnáročnejším výpočtovým požiadavkám všetkých profesionálov. Robustný notebook používa antireflexný Full HD displej a má uhlopriečku 15,6 palca.

Spojenie funkčnosti a bezpečnostných prvkov z neho robí optimálne podnikové riešenie.Prvá konfigurácia, ktorá sa dostáva na trh, je Tecra W50-A-10J s procesorom Intel Core i7-4800MQ vPro a 16 GB operačnej pamäte. O zobrazenie sa stará grafická karta NVIDIA Quadro K2100M a pre dáta je k dispozícii rýchla 512 GB jednotka SSD. Možnosť zapojenia notebooku do dokovacej stanice otvára ďalšie možnosti, ako sa pripojiť k periférnym zariadeniam a uľahčuje zapojenie do práce v kancelárii. Notebook má predinštalovaný operačný systém Windows 7 Professional 64-bit a Windows 8.1 Pro 64-bit, ktorý je dodávaný na inštalačnom DVD disku ako alternatíva.

Toshiba_Tecra_W50-2

Toshiba EasyGuard ponúka širokú škálu bezpečnostných a ochranných technológií pre zaistenie používateľských dát a predĺženie životnosti notebooku. Rad Tecra W50 bol navrhnutý tak, aby odolal nástrahám každodenného profesionálneho využitia, prešiel testom Highly Accelerated Life Tests (HALT) TÜV Rheinland. Testovaný bol proti pádu z výšky až 76 cm a klávesnica odolá poliatiu až 30 ml tekutiny. To zaisťuje ochranu dát notebooku pri náhodnom páde alebo nehode.

Toshiba_Tecra_W50-3

Notebook Tecra W50 je osadený najnovšími procesormi Intel Quad Core, vďaka ktorým majú používatelia k dispozícii výkon, ktorý potrebujú k bezproblémovému chodu viacerých aplikácií súčasne. Tento vysoko výkonný notebook si s ľahkosťou poradí so všetkými procesmi aj pri vysokom zaťažení. Grafická karta NVIDIA Quadro s rýchlou pamäťou GDDR5 zaisťuje efektívny beh náročných grafických aplikácií a úloh, ako je napríklad strih videa alebo tvorba animácií. Všetky tieto vlastnosti umožnia profesionálom plné pracovné nasadenie aj mimo kanceláriu.

Toshiba_Tecra_W50-4

Táto pracovná stanica je vybavená všestrannými a výkonnými možnosťami pripojenia – od modulu Wi-Fi a Bluetooth 4.0, cez kompletnú sadu portov, zahŕňajúcu päť USB konektorov (dva z nich zodpovedajú špecifikácii USB 3.0), až po rýchle sieťové pripojenie Gigabit LAN a implementované technológie Intel Wireless Display a DisplayPort.

Toshiba_Tecra_W50-5

Dáta na pevnom disku sú šifrované (SED), čo spolu s Trusted Platform Module (TPM) zvyšuje ochranu uložených citlivých podnikových dát – a to bez narušenia vysokého výkonu. Intel Active Management Technology (AMT) umožňuje IT oddeleniam spravovať v prípade potreby notebook na diaľku. Odporúčaná koncová cena notebooku Tecra W50-A-10J je 2259 eur s DPH.

Parametre:

 • 39,6cm (15.6“) antireflexný Full HD displej s podsvietením LED
 • OS: Windows 7 Pro 64-bit / Windows 8 Pro 64-bit
 • Intel Core i7-4800MQ vPro procesor s technológiou IntelTurbo Boost
 • Grafika NVIDIA Quadro K2100M s technológiou CUDA a 2 GB pamäte GDDR5 Boost
 • 512 GB SSD disk
 • 16 GB DDR3L RAM v dvoch slotoch (dva ďalšie voľné sloty)
 • Konektivita: 2x USB 3.0, 2x USB 2.0 s USB Sleep-and-Charge, 1x eSATA/USB 2.0, Gigabit LAN, a/b/g/n WiFi, DisplayPort, VGA, Intel WiDi, Bluetooth 4.0
 • Zabezpečenie: Toshiba EasyGuard, Self Encrypting Drive (SED), Trusted Platform Module (TPM), Intel Active Management Technology (AMT)
 • DVD super multi-drive
 • Farba: čierna
 • Možnosť dokovania

Zdroj: Tlačová správa Toshiba

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno