Domov Novinky Toshiba predstavuje nový rad Satellite P50 a P50t

Toshiba predstavuje nový rad Satellite P50 a P50t

Zdielať

Toshiba Satellite P50-BSpoločnosť Toshiba Europe predstavuje nové notebooky Satellite P50 a P50t – ideálne pre tvorivých profesionálov a náročných multimediálnych nadšencov. Oba modely kombinujú mimoriadnu úroveň kvality obrazu v mobilnom zariadení a skutočne verné farby s prémiovými vlastnosťami pre mobilnú prácu aj zábavu. S možnosťou 4K displeja s rozlíšením 3840×2160 pixelov je P50t prvým notebookom Toshiba s Ultra HD displejom. Satellite P50 ponúka alternatívne rozlíšenie Full HD.

Notebooky Satellite P50 a P50t boli skonštruované tak, aby splnili aj najnáročnejšie výpočtové nároky. Poskytujú výnimočnú kombináciu sily a krásy. Prémiové notebooky P50 a P50t ponúkajú vynikajúce riešenie pre náročný multitasking, kreatívnu prácu aj hranie náročných hier. Displej notebooku P50t s uhlopriečkou 15,6 palcov (39,6 cm) a Ultra HD rozlíšením zobrazí každý detail s krištáľovou ostrosťou a presným farebným podaním.

V porovnaní s Full HD televízorom obsahuje štvornásobné množstvo bodov. To predstavuje hodnotu 282 ppi (pixelov na palec), čo zaisťuje mimoriadne hladký obraz s ohromujúcou úrovňou detailov. Displej s takto vysokým rozlíšením a širokými pozorovacími uhlami je ako stvorený pre fotografov, grafikov a všetkých nadšencov, ktorí môžu popustiť uzdu svojej kreatívnej fantázii a pracovať odkiaľkoľvek na mimoriadnej profesionálnej úrovni.

Toshiba Satellite P50-B-3

Každý Ultra HD displej je individuálne kalibrovaný pomocou ChromaTune a certifikovaný Technicolor Color Certified. To je zárukou, že bude zobrazovať obraz so skutočne verným podaním s presným farebným gamutom. Okrem toho môžu používatelia individuálne spravovať farebný priestor, nastavovať možnosti gamutu displeja a všetko aplikovať na celý rad softvérových aplikácií s využitím predinštalovaného software ChromaTune. Výsledkom je skutočnosť, že všetko, čo uvidíte na displeji, sa prenesie presne podľa pôvodného zámeru na výslednú fotografiu a ďalšie snímky.

Tieto prémiové vlastnosti posúvajú tiež zábavné možnosti notebookov P50t na novú úroveň. Používatelia môžu ťažiť z desať bodového intuitívneho dotykového displeja, ktorý im poskytne prirodzený spôsob, ako ovládať všetky možnosti Windows 8.1 a ďalšie dotykové aplikácie. Špeciálny povrch proti odtlačkom prstov zabraňuje zachytávaniu nežiaducich stôp na displeji a jeho bezrámové prevedenie ešte umocňuje zážitok z ovládania. Pre lepšiu reakciu bola zvýšená aj dotyková citlivosť.

Toshiba Satellite P50-B-4

Procesory Intel 4. generácie Quad-Core Core i7 prepožičiavajú notebookom Satellite P50 a P50t výkon, ktorý hravo zvládne aj najnáročnejšie úlohy – a to aj v prípade, kedy budete spracovávať mnoho aplikácií naraz. Pre vytváranie, úpravu a prezeranie veľkých mediálnych súborov a dokonalý zážitok pri hraní náročných hier sú notebooky P50 a P50t doplnené grafickou kartou AMD ​​Radeon R9 M265X s 2 GB GDDR5 VRAM. Tieto komponenty dohromady zaisťujú vynikajúci výkon pre individuálne potreby i zábavu.

V závislosti na potrebách má používateľ na výber niekoľko variant dátového úložiska. SSD disk s kapacitou až 256 GB je ideálnou voľbou pre tých, ktorí požadujú za všetkých okolností okamžitú odozvu a rýchly štart systému. Tí, ktorí spravujú veľké hudobné a mediálne knižnice, môžu naopak vyťažiť maximum z pevného disku s kapacitou až 1 TB. Alternatívou je tiež 1 TB SSHD (Solid State Hybrid Drive), ktorý urýchľuje načítanie aplikácií a ponúka obrovský úložný priestor.

Toshiba Satellite P50-B-5

Obidva modely majú pre naozaj intenzívny zážitok zabudované aj reproduktory harman/kardon, ktoré zaisťujú mimoriadne kvalitné podanie hudby i filmov ako z pevného disku, tak aj pri prehrávaní on-line. Použitá bola tiež technológia DTS SoundTM, ktorá dopĺňa kvalitu reproduktorov a ďalej rozširuje multimediálne schopnosti. Funkcia Sleep-and-Music umožňuje využiť kvalitu vstavaných reproduktorov a počúvať svoju obľúbenú hudbu z osobného prehrávača, aj keď je ich notebook v režime spánku.

Prémiový všestranný počítač vyladený do všetkých detailov. Obidva modely majú vstavanú mechaniku Blu-ray BD-RE (XL). Vďaka podpore Ultra HD a 3D na výstupe HDMI si môžu používatelia vychutnať svoj ​​obľúbený obsah so všetkými detailmi aj na veľkej obrazovke kompatibilného televízora. S technológiou Intel Wireless Display môžete dokonca všetok obsah zdieľať ľahko s ostatnými zariadeniami bez nutnosti použitia káblov. Pri práci a prenose veľkých súborov využijete určite aj štyri super rýchle USB 3.0 porty.

Toshiba Satellite P50-B-7

Dojem, ktorým pôsobí notebooky Satellite P50 a P50t, umocňuje ich hliníkové prevedenie s chrómovanými detailmi. Jeho šasi zaujme na prvý pohľad svojou eleganciou a skvele doplní osobnosť svojho majiteľa. Dizajn P50 a P50t ide ruka v ruke s vynikajúcimi úžitkovými vlastnosťami. To dokresľuje napríklad použitie bezrámovej podsvietenej klávesnice s veľkým Clickpadom. Nový rad notebookov Satellite P poskytuje mimoriadne výkonné a napriek tomu prenosné riešenie. Prvý model notebooku Satellite P50t-B-108 sa dostáva na náš trh už tento týždeň.

Zdroj: Tlačová správa Toshiba

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno