Domov Novinky Toshiba predstavuje nový notebook Portégé Z20t

Toshiba predstavuje nový notebook Portégé Z20t

Zdielať

Toshiba-Portege-Z20t-01Toshiba predstavuje nový notebook Toshiba Portégé Z20t. Ide o oddeliteľný notebook a tablet v jednom s uhlopriečkou 12,5″. Tento ľahko prenosný prístroj je optimalizovaný pre profesionálov a firemných používateľov. Obsahuje prvky pre zvýšenie produktivity a bezpečnosti a nový výkonný procesor Intel Core M, ktorý zvládne aj najnáročnejšie aplikácie. S batériou, ktorá vydrží až 16 hodín, ľahkým šasi a elegantným, tenkým dizajnom je priamo určený pre prácu.

Notebook je svojím optimalizovaným tvarom a širokou škálou prvkov pre flexibilné využitie dokonalým spoločníkom pre profesionálov. Doplnkový digitizer Wacom ponúka vynikajúcu rozpoznateľnosť ručného písania. Používatelia si tak môžu písať poznámky či kresliť diagramy rýchlo a prehľadne už počas schôdzky.

Portégé Z20t bol navrhnutý ako notebook, ale obdobne pôsobivo pracuje aj v režime tabletu. Obsahuje otočnú dokovaciu stanicu, ktorá umožňuje použiť tablet ako prezentačný nástroj pre viac ľudí. V režime notebooku využíva výhody dlhšej životnosti batérie a možnosťou plnohodnotnej klávesnice. Pre väčšie pohodlie a jednoduché použitie možno tabliet vďaka jednoduchému mechanizmu ukotvenie oddeliť iba jednou rukou.

Toshiba-Portege-Z20t-02

Notebook má dotykový IPS displej s rozlíšením Full HD. Vďaka širokému uhlu zobrazovania ho môže sledovať viac ľudí naraz. Matný povrch displeja znižuje pravdepodobnosť odleskov a je teda ideálny pre profesionálne využitie pod kancelárskym svetlom i vonku. Funkčnosť a produktivita je ďalej posilnená podsvietenou klávesnicou odolnou proti poliatiu.

V režime notebooku sa vďaka kombinácii batérie v tablete a klávesnici pýši výdržou batérie až úctyhodných 16 hodín. Je ideálny na dlhé cesty bez nutnosti každodenného nabíjania. V režime tabletu je schopný vydržať celý pracovný deň, teda až 8 hodín. Na svoj výkon je veľmi ľahko prenosný, s hmotnosťou 799 gramov a hrúbkou 8,8 mm v režime tabletu a hmotnosťou od 1,59 kg v režime notebooku.

Toshiba-Portege-Z20t-03

Procesor Intel Core M robí z notebooku výkonný nástroj s optimálnou kombináciou životnosti batérie a business class výkonu. Vďaka tomuto procesoru a technickému riešeniu Toshiba je zabudovaný v bezvetrákový šasi v čiernom prevedení, a pracuje tak veľmi ticho.

Plynulosť a rýchle reakcie systému zabezpečuje SSD disk s kapacitou až 256 GB a až 8 GB operačnej pamäte LPDDR3. To všetko spolu s grafikou Intel HD Graphics tvorí prístroj, ktorý pracuje rýchlejšie a stáva sa zaujímavým a praktickým modelom pre použitie v kancelárii i na cestách.

Toshiba-Portege-Z20t-04

Tiež ponúka rad pokročilých funkcií pre zabezpečenie dôležitých obchodných dát. V režime tabletu možno pre pripojenie k ďalšiemu monitoru a pre rýchle presuny dát využiť porty micro HDMI či micro USB a microSD slot. Po pripojení ku klávesnici sa možnosti rozširujú o porty v plnej veľkosti, vrátane HDMI, GBit LAN a 2× USB 3.0. Umožňuje tiež 3G/LTE modul, či rýchle Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac. Toshiba Portégé Z20t bude v Európe k dispozícii počas prvého štvrťroka 2015.

Zdroj: Tlačová správa Toshiba

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno