Domov Novinky Toshiba predstavila ultrabook Satellite Click 2 Pro P30W

Toshiba predstavila ultrabook Satellite Click 2 Pro P30W

Zdielať

Toshiba Satellite Click 2 Pro P30W-B-2Spoločnosť Toshiba Europe dnes predstavuje svoj prvý oddeliteľný Ultrabook pre domácich používateľov – Satellite Click 2 Pro P30W. Tento ultraprenosný notebook dva v jednom bol navrhnutý tak, aby sa hladko premenil z notebooku na tablet a ponúkol tak možnosť voľby medzi plne vybaveným Ultrabookom a dôvtipným multimediálnym tabletom – je ideálnym riešením pre celý rad situácií.

Predstavuje plne vybavený Ultrabook a flexibilný tablet v jedinom zariadení. Jeho ľahko odnímateľná základňa s podsvietenou bezrámovou klávesnicou plnej veľkosti prináša používateľom slobodu v tom, že môžu byť produktívni a kreatívni bez toho, aby sa museli presúvať k inému zariadeniu. Vďaka jednoduchému ovládaciemu mechanizmu pre pripojenie a odpojenie displeja jednou rukou, si môžu používatelia ľahko vychutnať obsah a multimédiá – pohodlne a v akomkoľvek prostredí si zvolia formát počítača podľa ľubovôle.

Toshiba Satellite Click 2 Pro P30W-B

Možnosť výberu medzi štandardnou a vylepšenou základňou s klávesnicou vyhovie rozdielnym požiadavkám používateľov. Štandardná základňa s klávesnicou ponúka veľkú výdrž na batériu až šesť hodín pri sledovaní filmov alebo pri práci na cestách. K dispozícii je však aj vylepšená základňa s klávesnicou a ďalšou batériou, ktorá zvýši výdrž až na úroveň deviatich hodín pre celodennú prácu. Táto základňa má tiež integrovaný priestorný 500 GB pevný disk pre ukladanie veľkého množstva videí, hudby a ďalších súborov. Je extrémne mobilný a je určený pre použitie kedykoľvek a kdekoľvek. Má hrúbku iba 11 mm v režime tabletu a 20 mm aj so základňou s klávesnicou. Je nielen tenký, ľahký, ale aj krásny. Jeho saténovo zlaté hliníkové šasi s brúseným povrchom je elegantné a zároveň pôsobí profesionálnym dojmom. Preto bude vyzerať dobre doma, v kancelárii aj kdekoľvek na cestách.

Toshiba Satellite Click 2 Pro P30W-B-3

Ďalej ponúka audiovizuálne funkcie, ktoré umocnia sledovanie filmov, fotografií i počúvanie hudby. Vylepšenie zvuku technológiou DTS Sound spoločne s reproduktormi harman/kardon priamo v tablete poskytuje vynikajúce schopnosti a eliminuje nutnosť používania externého reproduktora. Full HD (1920×1080 px) IPS displej poskytne sýte farby a ostré detaily, zatiaľ čo jas displeja je vďaka integrovanému senzoru intenzity okolitého svetla nastavovaný podľa aktuálnych svetelných podmienok. Touchpad na základni s klávesnicou je typu Clickpad a okrem toho, že nahradí myš, podporuje aj gestá pre Windows 8.1. Pri používaní tohto zariadenia v režime notebook tak používatelia nikdy neprídu o pohodlie klasického notebooku. Podporuje dotykové ovládanie až desiatimi prstami súčasne, čo prináša ešte pohodlnejšie ovládanie. To používatelia poznajú predovšetkým pri hraní hier alebo pri surfovaní na internete.

Toshiba Satellite Click 2 Pro P30W-B-4

Vďaka 4. generácii dvojjadrových procesorov Intel Core i5 pre Ultrabooky a grafike Intel HD 4400, prináša ýkon a hladký chod viacerých aplikácií naraz, a to pri práci i zábave. Integrovaný SSD disk v tablete s kapacitou až 256 GB poskytuje dostatok úložného priestoru pre celé knižnice dokumentov a multimediálnych súborov a zároveň zaistí rýchlu odozvu aplikácií aj okamžitý štart systému. Umožňuje používateľom zostať v neustálom kontakte s kolegami a priateľmi, a to aj obrazovo vo vysokom rozlíšení. To zaisťuje predná HD webkamera, ktorú dopĺňajú mikrofóny s funkciou potlačenia šumu pre čistú a neskreslenú komunikáciu. 5 MPx zadný fotoaparát s automatickým zaostrovaním prináša používateľom možnosť voľby miesta, na ktoré má byť zaostrené aj expozíciu fotografií jednoduchým kliknutím na displej.

Toshiba Satellite Click 2 Pro P30W-B-5

Ponúka vďaka portom na tabletu aj na základni s klávesnicou celý rad možností pripojenia pre zabezpečenie všetkých požiadaviek používateľov a to bez ohľadu na to, v akom režime sa Ultrabook práve nachádza. Tablet je vybavený microHDMI výstupom s podporou Ultra HD rozlíšenia pre zobrazenie ohromujúceho 4K obsahu na kompatibilných televízoroch. Na tablete nájdete tiež klasický plnohodnotný port USB 2.0 a slot pre karty microSD/SDHC/SDXC. Základňa s klávesnicou zase ponúkne klasický HDMI výstup , dva plnohodnotné porty USB 3.0 a slot pre SD karty, ktorý sa hodí pre flexibilné a rýchle kopírovanie súborov. Pre zdieľanie obsahu a komunikáciu s inými zariadeniami je tablet vybavený technológiou Intel WiDi, ktorá zaisťuje bezdrôtový prenos obrazu na veľkú obrazovku televízora. Satellite Click 2 Pro P30W podporuje pre rýchlejšie pripojenie k internetu pomocou najnovšieho Wi-Fi štandardu 802.11ac a nechýba ani rozhranie Bluetooth 4.0. Predaj Ultrabooku začne v Európe v priebehu tretieho štvrťroka 2014.

Parametre:

 • Displej: 13,3 palcov, HD IPS displej (1366×768 bodov)
 • Procesor: 4. generácia procesorov Intel Core i3
 • Grafika: Intel HD Graphics 4200
 • SSD/HDD: 7 mm 500 GB HDD
 • Pamäť: 4 GB DDR3L-1600
 • Možnosti pripojenia tabletu: 1×plnohodnotný port USB 2.0, 1× microHDMI výstup, 1× slot pre SD kartu
 • Možnosti pripojenia základne s klávesnicou: 1×plnohodnotný port USB 3.0 s funkciou Sleep-and-Charge
 • Komunikácia: HD webkamera so stereo mikrofónom, Bluetooth rozhranie, Intel WiDi, Wireless Display, Wi-Fi Intel Dual Band Wireless-AC 3160
 • Zvuk: vylepšenie zvuku DTS Sound a vyladené reproduktory Skullcandy
 • Operačný systém: Windows 8.1 Update 64 bit
 • Výdrž na batériu: 8 hodín (v režime notebook rovnako ako v režime tablet)
 • Farebné vyhotovenie: saténovo zlaté s brúseným povrchom
 • Rozmery: tablet – 331×215×13,9 mm, klávesnica – 331×244,5×22,9 mm
 • Hmotnosť: tablet: 1300 gramov, klávesnica: 2200 gramov

Zdroj: Tlačová správa Toshiba

Zdielať
Predchádzajúci článokRecenzia: TP-Link TL-WR1043ND
Nasledujúci článokLG potvrdil G Flex 2 a Vu 4 ešte počas roku 2014
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno