Domov Novinky Toshiba predstavila 32 palcový monitor TUM-32PRO1

Toshiba predstavila 32 palcový monitor TUM-32PRO1

Zdielať

Toshiba-tum-32pro1Spoločnosť Toshiba Europe GmbH uviedla TUM-32PRO1 – štýlový Ultra HD (UHD) monitor s uhlopriečkou obrazu 80 cm (32″) a s gamutom, ktorý pokrýva 99% farebného priestoru Adobe RGB. Vďaka tomu môže monitor kreatívnym profesionálom ponúknuť vysokú kvalitu obrazu s ostrými a jasnými detailmi.

4K panel s niekoľkými režimami obrazu a širokými pozorovacími uhlami zobrazí obraz s extrémnej verností, čo z neho robí ideálnu voľbu pre editáciu fotografií, videoprodukciu a dizajnové štúdia. Model TUM-32PRO1 bol vytvorený pre profesionálov, ktoré vyžadujú najvyššiu kvalitu obrazu. Tento monitor, ktorý si nájde svoje uplatnenie od filmového priemyslu až po zdravotníctve, je ideálne pre zobrazenie toho najostrejšieho obrazu s vynikajúce reprodukcie farieb. Televízne stanice, filmoví producenti a dizajnéri sa taktiež môžu svoju práci prehliadnuť na diaľku pri nastavení režimu „broadcast“ a využívať rôzne režimy zobrazení.

Monitor TUM-32PRO1 zobrazí 99 % farebného gamutu Adobe RGB, ktorý je do značnej miere uznávaný ako priemyslový štandard. Vďaka pokrytia väčšieho rozsahu farieb, najmä modrej a zelenej je tento monitor vhodný pre použitie v nakladateľstvách. Je s ním možné dosiahnuť natoľko vernú reprodukciu, že bude obraz k nerozoznaniu od tlačených materiálov a pôjde tak lepšie navrhovať publikáciu bez nutnosti tlače. Monitor sa taktiež môže pochváliť 10 bitovým spracovaním farieb, vďaka ktorému dokáže zobraziť neuveriteľných 1 073 740 000 farieb. Naviac je vybavený celou radou funkcii pre vylepšenie obrazu, ktoré dohromady vytvárajú skutočné živý a realistický obraz.

Toshiba-tum-32pro1-2

Fotografovi, tlačiarniam a vydavateľstvám môžu vytvárať fotografie pomocou fotoaparátu podporujúceho ukladanie fotiek v režime Adobe RGB a tento farebný vernejší obraz zobraziť a upraviť na Adobe RGB monitoru a nakoniec jej i vytlačiť. Okrem toho je monitor TUM-32PRO1 taktiež kompatibilní s hlavnimy priemyselnými farebnými štandardmi BT-709, SMPTE-C a EBU. Vďaka televíznymi a filmovým režimami je na ňom možné sledovať video podobným spôsobom ako na bežných televízoroch.

Monitor TUM-32PRO1 je opatrným antireflexný úpravu pre obmedzení odleskov z okolitých zdrojov svetla. Ani intenzitné svetlo a odrazy tak nemôžu ovplyvniť obrazovou kvalitu. Okrem toho je displej podsvietený pomocou technológie Direct LED s funkciou local dimming, ktorá pomocou stmievania jednotlivých zón zvyšuje celkový kontrast, zatiaľ čo je vďaka skenovaniu podsvieteniu eliminované rozostrenie pohybu. Korekčný obvod uniformity od Toshiby automaticky nastavuje jas i farby a zaručuje, že je všetko správne reprodukované na celej ploche obrazovky. Používateľom, ktorí nepracujú s Ultra HD obsahom, dáva monitor TUM-32PRO1 možnosť previesť obrázky až do 4K štandardu vďaka vlastnej technológii Super Resolution – jednoduchý a efektívny spôsob, ako zlepšiť kvalitu prezentácií, demonštrácií a výstav.

Toshiba-tum-32pro1-3

Aj cez veľké množstvo funkcií sa monitor TUM-32PRO1 ovláda veľmi ľahko. Monitor obsahuje nástroj X-Rite pre kalibráciu farieb, ktorý používateľom umožňuje dosiahnuť verné reprodukcie farieb a odtieňov. Používatelia môžu rýchlo a podrobne upraviť obraz cez sieť LAN zo svojho počítača alebo tabletu. KKompletne nastaviť monitor tak zvládnu bez použitia menu na obrazovke.

Na monitoroch TUM-32PRO1, ktoré sú navrhnuté a vyrábané v Japonsku, je vidieť kvalita na každom prvku. Nastaviteľný stojan umožňuje natočiť monitor na výšku, čo prináša väčšiu flexibilitu. Prítomnosť tieniaceho krytu zasa oceníte v prostredí s vysokou úrovňou okolitého svetla – kryt je možné podľa potreby pripojiť a znížiť ním množstvo odleskov. Ultra HD monitor TUM-32PRO1 bude k dispozícii v Európe počas prvého štvrťroka 2014.

Toshiba TUM-32PRO1:

  • LCD panel: Ultra HD displej s rozlíšením 3840×2160 pixelov a podsvietením Direct LED
  • Pokrytie 99% Adobe RGB, režimy sRGB, BT-709, EBU, SMPTE-C a TV/film
  • Súčasťou nástroj X-Rite pre kalibráciu farieb
  • Antireflexná úprava
  • Možnosti pripojenia: 2×HDMI, DisplayPort (Multi-stream), 1×USB (iba pre kalibračnú sondu a servis), 1×LAN a 1×jack pre slúchadlá
  • Dodávané príslušenstvo: tieniaci kryt, sada pre čistenie obrazovky, HDMI kábel, LAN kábel, DisplayPort kábel
  • Veľkosť uhlopriečky obrazovky: 32 palcov (80 cm)
  • Skutočná zobrazovacia plocha (š×v): 697,92×392,58 mm

Zdroj: Tlačová správa Toshiba

Zdielať
Predchádzajúci článokVysielanie stanice NBC v Soči zabezpečí riešenie od Ericssonu
Nasledujúci článokSamsung podporuje Jamajské dvojboby
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno