Domov Novinky Toshiba Click Mini: Konvertibilný notebook za 299 eur

Toshiba Click Mini: Konvertibilný notebook za 299 eur

Zdielať

Toshiba je v oblasti tabletov a konvertibilných notebookov poslednou dobu dosť aktívna, predstavený model na veľtrhu CES by však mohol zaujať cenou. Toshiba Satellite Click Mini je tablet s odnímateľnou klávesnicou, operačným systémom Windows 8.1, ktorý by z neho mohol urobiť veľmi zaujímavé zariadenie nielen do biznisovej sféry, ale aj do domácnosti.

O zobrazovanie sa stará 9“ IPS panel s rozlíšením 1920×1200 pixelov (pomer strán 16:10), ktorý je na tablet ideálnou voľbou, na notebook sa hodí do vlaku, alebo na denné prenášanie do práce či do školy. Tablet poháňa Intel Atom s platformou Bay Trail a funguje s maximálnou frekvenciou 1,83 GHz. K dispozícii sú tiež 2 GB operačnej pamäte a úložisko typu eMMC má kapacitu 32 GB, z ktorých si ale nemalú časť ukrojí Windows 8.1. Tablet si však poradí s microSD kartami až do kapacity 128 GB.

Priamo v tablete je konektor microHDMI, takže sa dá pripojiť k televízii alebo k monitoru. Ak pripojíte klávesnicu razom sa z tabletu stane plnohodnotný notebook. V klávesnici je zabudovaná batéria, ktorá z deklarovanej výdrže tabletu 8 hodín, dokáže zvýšiť výdrž až na 16 hodín pri pripojenej klávesnici. To je vhodné pre študentov, ale aj pre pracujúcich.

Do klávesnice s malým touchpadom sa dá zasunúť SD karta, či využiť slot USB 2.0 na rôzne periférie. Tablet má nastavenú cenu 299 eur pre európsky trh s Atomom, s výkonnejším Pentiom si zákazník priplatí až na 450 eur. Uvidíme, ako sa mu s touto cenou bude dariť a či to bude predajný trhák.

Zdroj: Liliputing.com, Microsoft

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno