Domov Trendy Tipy na darčeky pre geekov

Tipy na darčeky pre geekov

Zdielať

Vianocne_darcekyVianoce sa nezadržateľne blížia. Ani sa nenazdáte a bude tu štedrovečerná večera a s ňou aj darčeky pre vašich najbližších pod rozsvieteným vianočným stromčekom. Ak ešte nemáte vybratý žiadny darček, nechajte sa inšpirovať niektorým z našich vianočných tipov. Pre jednoduchšiu orientáciu sme ich rozdelili do niekoľkých skupín podľa toho, koho by ste nimi mohli obdarovať.

Darčeky pre mužov

Moderní muži majú veľmi radi rôzne technické „vychytávky” a preto pri hľadaní toho správneho vianočného darčeka určite zabodujete niektorým z nasledujúcich produktov:

Univerzálna klávesnica Logitech Bluetooth Multi-Device Keyboard K480 (recenzia tu) je prvou klávesnicou, ktorej špecialitou je možnosť spolupráce až s tromi bezdrôtovými zariadeniami a to bez ohľadu na ich platformu.

Logitech Bluetooth Multi-Device Keyboard K480 02

Môžete písať na počítači a jednoduchým otočením prepínacieho voliča Easy-Switch odpovedať na správu v smartfóne a potom napísať tweet na tablete. Vďaka univerzálnej klávesnici K480 môžu ľudia ľahko pracovať, tvoriť alebo komunikovať rýchlo a pohodlne, a to bez ohľadu na to, aké počítačové zariadenie alebo platformu používajú.

Graf ceny produktu Logitech Bluetooth Multi-Device Keyboard K480 poskytuje server Heureka.sk

Najlepší spôsob, ako zväčšiť pamäť iPhonu alebo iPadu. Ak ste majiteľom zariadenia od Apple, môžete sa stretnúť s problémom malej pamäti, pretože iPad ani iPhone nemajú slot na pamäťovú kartu alebo USB konektor.

Kingston-MobileLite-Wireless-G2

Riešením môže byť bezdrôtová čítačka Kingston MobileLite Wireless G2, ktorá funguje ako nezávislý Wi-Fi hotspot, do ktorého zasuniete ľubovoľnú kartu alebo flash disk a súbory môžete prenášať do akéhokoľvek chytrého mobilu či tabletu bezdrôtovo. Pripojiť sa môže aj viac užívateľov naraz, takže môže poslúžiť ako rodinná dátová centrála. Prístroj navyše slúži zároveň ako nabíjačka.

Graf ceny produktu Kingston MLWG2 poskytuje server Heureka.sk

Elegantný dizajn bezdrôtových reproduktorov Logitech Bluetooth Speakers Z600 (recenzia tu) dokonale ladia so štíhlym vzhľadom počítačov Mac a Ultrabook. Boli navrhnuté tak, aby pripomínali umelecký objekt, a využívajú na to tvary, materiály a farby, ktoré splynú s modernými obytnými priestormi.

Vianoce4-01-z600

Vďaka reproduktorom môžete bez námahy streamovať hudbu z rôznych audio zdrojov, pretože sa dajú spárovať s viacerými zariadeniami naraz, pričom medzi nimi môžete úplne jednoducho prepínať – stačí na jednom stlačiť pauzu a na ďalšom tlačidlo prehrávania. Poskytujú čistý, bohatý zvuk, a pretože záleží na detailoch, veľká pozornosť bola venovaná aj káblom. Sú ploché, aby vždy pekne ležali na stole a nepridával sa k nevzhľadné spleti iných káblov.

Graf ceny produktu Logitech Z-600 poskytuje server Heureka.sk

Darčeky pre ženy

Aj modernú ženu poteší ako darček nejaký technický produkt, avšak ženy pri technike vyhľadajú skôr farebnú pestrosť. Technika v rukách ženy sa totiž stáva štýlovým módnym doplnkom, ktorý prirodzene nesmie byť nudný a dnes by mal farebne ladiť aj s kabelkou, topánkami alebo okuliarmi, ako napríklad…

Kompaktný a napriek tomu výkonný reproduktor Logitech X300 poskytuje hlboký a bohatý zvuk bezdrôtovo po dobu až piatich hodín na jedno nabitie. Vďaka Bluetooth môžete prehrávať hudbu či filmy až do vzdialenosti 10 metrov. Skvelý zvuk a inteligentný dizajn pre jednoduché prenášanie.

Logitech X300 Black

Graf ceny produktu Logitech X-300 poskytuje server Heureka.sk

Ak máte smartfón alebo tablet s OS Android 4.2 a vyšším, môžete na rozšírenie jeho pamäti použiť microSD kartu alebo aj USB flash disk, ktorý disponuje konektorom microUSB. Príkladom môže byť miniatúrny kľúč ADATA UD320.

ADATA-UD320

Graf ceny produktu ADATA UD320 16GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu ADATA UD320 32GB poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu ADATA UD320 64GB poskytuje server Heureka.sk

Ten má z jednej strany klasický USB 3.0 disk na pripojenie do PC. a na druhej redukciu pre microUSB na priame pripojenie do vášho mobilného zariadenia. Prenášať filmy, hudbu, fotografie alebo aj dokumenty preto bude hračkou.

Darčeky pre teenagerov

Hľadáte darčeky pre deti? Väčšina teenagerov používa dnes nejakú technickú hračku a preto ich určite poteší aj nejaký doplnok pre ich mobilný telefón, tablet, či počítač. Nezabudnite, že správne darčeky majú deťom spôsobiť nielen radosť, ale ich prostredníctvom sa majú aj niečo naučiť.

Mobilný reproduktor Logitech X100 Mobile Speaker (recenzia tu) má zaujímavý a praktický dizajn, ktorý umožňuje teenagerom vziať si hudbu so sebou kamkoľvek. Zaujme pritom aj najsilnejším zvukom vo svojej triede.

Logitech_X100_Mobile_Speaker_02

Pripája sa cez rozhranie Bluetooth, nabíjateľná batéria ho vydrží napájať až päť hodín a k dispozícii je aj vstavaný mikrofón, aby ste reproduktor mohli používať pre handsfree telefonovanie.

Graf ceny produktu Logitech X-100 poskytuje server Heureka.sk

Herný ovládač Logitech PowerShell  (recenzia tu) je určený pre deti, ktoré sa radi hrajú na iPhone 5, či iPode touch. Na získanie unikátnej mobilnej hernej konzoly totiž stačí vložiť telefón (iPod) do ovládača rovnako, ako sa vkladá do štandardného ochranného puzdra.

Logitech_PowerShell_01

Analógové ovládacie prvky umiestnené mimo displej prinášajú zážitok z hry, ktorý dobre poznajú používatelia herných konzol, no pritom sa nijako neobmedzuje prístup ku bežným funkciám telefónu. Prídavná batéria zaistí dlhé herné seansy aj vo výkonovo náročných hrách, pretože zdvojnásobuje výdrž iPhonu.

Myš Logitech G502 Proteus Core (recenzia tu) ponúka extrémne možnosti vlastného prispôsobenia a kombinuje prvý senzor na svete s rozlíšením až 12.000 DPI s vyspelými možnosťami kalibrácie podľa povrchu. So závažiami na úpravu hmotnosti a ťažiska vám tak pomôže zvýšiť šance na vaše víťazstvá.

Logitech_G502_Screen_2

Graf ceny produktu Logitech G502 Proteus Core poskytuje server Heureka.sk

Darčeky pre celú rodinu

V rodinách býva zvykom kupovať si aj tzv. “spoločné darčeky”, pri ktorých je predpoklad, že ich budú používať všetci v rodine. Našim tipom na spoločné vianočné darčeky by mohli byť napríklad…

Logitech Illuminated Living-Room Keyboard K830 01

Podsvietená obývačková klávesnica Logitech K830 bola navrhnutá tak, aby spríjemnila ovládanie PC alebo notebooku prepojeného s televízorom. Klávesnice má nabíjateľnú batériu, má podsvietené tlačidlá, integrovaný touchpad a vyspelú technológiu pre bezdrôtové pripojenie, takže môžete písať aj klikať z pohodlia vašej pohovky alebo postele – a to aj v úplnej tme.

Graf ceny produktu Logitech Illuminated Living-Room Keyboard K830 poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Tlačová správa Dataconsult

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno