Domov Nezaradené Tipy a triky: Začínate pracovať z domu?

Tipy a triky: Začínate pracovať z domu?

Zdielať

Tieto štyri veci sú nevyhnutné pre každú domácu pracovňu.

Pre niekoho výhra, pre iného zlý pocit. Práca z domu má svoje výhody aj nevýhody. Ak sa však váš šéf rozhodne, že máte prejsť na home-office, nemáte príliš na výber, ak nechcete stratiť zamestnanie. Ak sa vám niečo podobné stalo alebo len stane, doma si budeme musieť vytvoriť pracovňu, kde vás nikto nebude rušiť a vy budete môcť pokojne pracovať. Najlepšie je, ak sa vám podarí vyčleniť jednu celú miestnosť len pre vašu pracovňu. Vôbec nemusí byť veľká. Stačí bývalá detská izba ale špajza. V princípe ide o to, aby ste sa počas práce mohli do izby zatvoriť a nerušene pracovať. Ktoré veci by ste vo svojej pracovni mali mať?

V prípade, že máte sedieť niekoľko hodín a máte zlú stoličku, tých niekoľko hodín nevydržíte. Dôležité je si vybrať napríklad kancelárske kreslo, v ktorom sa vám bude príjemne sedieť. Ak radi počas práce meníte miesto, kúpte si do pracovne aj rozkladaciu pohovku. Na kolená si môžete položiť notebook a pracovať ďalej. Rozkladacie pohovky sú väčšinou menšie, práve preto, že sa v prípade potreby dajú rozložiť. To môžete využiť, ak vám náhodou príde domov návšteva.

Bez stola by to nešlo. Veľký kancelársky stôl určite využijete. Kúpte si taký, ktorý má aj niekoľko skriniek či priehradiek, pretože úložného miesta nikdy nie je dosť. Na druhú stranu, ak už teraz viete, že veľa času strávite na pohovke, lepšie bude, ak si kúpite menší kancelársky stôl a k tomu konferenčný stolík. Na ten si môžete rovnako odložiť rôzne veci a bude vám viac po ruke než stôl. Pokiaľ by ste chceli zladiť veľký stôl a konferenčný stolík, na stránke Bonami.sk nájdete niekoľko katalógov, v ktorých si môžete nájsť stolíky v rovnakom prevedení. Ak máte radi vo veciach poriadok, na stôl si postavte organizér, do ktorého si uložíte všetky dôležité dokumenty.

Nezabudnite, že už nie ste v kancelárii, kde máte všetko nachystané. Doma budete potrebovať tlačiareň, kopírku a inú techniku. Pokiaľ pracujete aj s mobilom či tabletom, budete potrebovať niekoľko zásuviek, aby ste mohli nabíjať viacero vecí naraz. Ak budete celý deň hľadieť na obrazovku, možno prišiel správny čas na kúpu počítača s veľkým monitorom, na ktorom všetko dobre uvidíte. Máte doma hluk? Slúchadlá vedia byť skvelým pomocníkom. Do techniky patrí aj správne osvetlenie. Okrem veľkého svetla sa vám bude hodiť minimálne malá lampa, ktorú si položíte na pracovný stôl. Najmä pre ženy je dôležité, aby miestnosť, v ktorej pracujú, vyzerala dobre a aby sa v nej cítili príjemne. Ako dosiahnuť tento pocit?

  • Plné steny – Prázdne steny vedia pôsobiť chladne, zaveste preto na stenu hodiny, obraz alebo aj nástennú mapu, skrátka niečo, čo sa vám páči a bude vám robiť radosť.
  • Pohodlie – Na pohovku si kúpte vankúše, na zem dajte koberec, myslite však na to, aby sa z pracovne nestala natoľko pohodlná miestnosť, že sa vám v nej ani nebude chcieť pracovať.
  • Žalúzie – Myslite na to, že je možné, že nejakú časť dňa bude slnko svietiť práve do vašej pracovne.
  • Okuliare – Aj keď nemáte problém a dioptrie nepotrebujete, predsa strávite pred obrazovkou veľa času, čo určite nie je zdravé, preto je dobré mať okuliare, ktoré blokujú modré svetlo, čo vychádza z každého počítača.

Zoberte si jeden deň voľno v práci, choďte na nákup do kamennej predajne alebo si to uľahčite a objednajte potrebné veci do pracovne online. Zapojte celú rodinu do premeny obyčajnej miestnosti na vašu novú pracovňu.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno