Domov Návody Tipy a triky: 10 tipov, ako v lete chrániť smartfón?

Tipy a triky: 10 tipov, ako v lete chrániť smartfón?

Zdielať

Je leto a každý z nás vyráža na dovolenku. Či po horách alebo k moru, elektronika, ktorú berieme so sebou, dostáva vo vysokých teplotách alebo veľkej vlhkosti pekne zabrať.

Byť aj jediný deň bez telefónu, to si málokto z nás vie predstaviť. Prinášame niekoľko tipov pre telefón, ktoré sa v lete môžu hodiť. V prvom rade treba uchovávať telefón v suchu. Nie je to žiadna veda, že elektronika a voda jednoducho nejdú dohromady. Či už máte akýkoľvek telefón (nielen Honor), vždy je lepšie ho držať od vody ďalej. Môžete tiež skúsiť vodeodolné púzdra, niektoré dokonca majú aj špeciálny konektor na slúchadlá. Ak by sa aj napriek tomu podarilo telefón namočiť, ihneď vyberte baterku a SIM kartu. Pomôcť môže miska s ryžou, ktorá perfektne vyťahuje vlhkosť. Nechajte to tak cez noc, ryža by mala absorbovať prebytočnú vodu.

Čistota na prvom mieste. V lete je normálne, že sa potíme. Všetko, v rátane rôznych krémov, potom končia na našom telefóne. Dobre poslúži akákoľvek suchá handrička. Môžete využiť špeciálne jemné handričky na elektroniku, mikrovláknovú útierku alebo ak máte, aj obyčajnú látkovú detskú plienku. Vyhnite sa papierovým obrúskom, ktoré displej môžu poškriabať. Ďalej treba dávať pozor na piesok. Väčšina krytov alebo obalov na telefón máva také zatváranie, že sa zrnká piesku z pláže ľahko dostanú do štrbín telefónu a môžu spôsobiť peknú neplechu ako je poškriabaniu displeja alebo zanesenie konektora na slúchadlá. Nedávajte na pláži telefón len tak voľne do tašky alebo do vrecka, ale uzavrite ho ešte v drobnej taške zvlášť.

Nenechávajte telefón v aute. Môže sa zdať, že keď necháte telefón v aute, je to najbezpečnejšie. Rovnako ako u malých detí alebo domácich maznáčikov, ak sa teploty prehupnú k tropickým stupňom, nenechávajte ani svoj telefón v zavretom aute. Horúčava môže postupne zničiť elektronické spoje. Neklaďte telefón na inú elektroniku. Akákoľvek elektronika znáša vysoké teploty a veľkú vlhkosť zle. Procesor a príp. chladenie pracuje na plné obrátky. Teplo, ktoré v tú chvíľu z prístroja beží, by mohlo spôsobiť nenávratné škody na telefóne, ktorý na neho položíte. Držte telefón v tieni. Akákoľvek elektronika sa pri používaní zahrieva. V lete počítajte s oveľa väčšou záťažou. Ak zabudnete telefón na slnku, môže to spôsobiť prehriatie, ktoré vám zničia batériu. Zoberte ho hneď do tieňa, pokiaľ sa schladí na svoju bežnú teplotu.

Vyhnite sa hraniu hier na priamom slnku. Pri opaľovaní alebo popíjaní drinkov na pláži sa vyhnite hranie hier, ktoré zaťažujú a zahrievajú procesor. Pri tropickom teple nepoužívajte GPS. Ak sa potrebujete pozrieť na cestu, vyhnite sa zapínanie GPS na priamom slnku. Ak GPS nepotrebujete, vypnite ju úplne. Vypnite nepotrebné aplikácie. Vypnite aplikácie bežiaci na pozadí, ktoré práve nepotrebujete, ako je napr. Bluetooth, ktoré spotrebúvajú väčšie množstvo batérie, ale tiež vyžadujú väčšiu prácu procesora. Vypnite telefón. Pokiaľ to ide, vypnite telefón úplne. Je to tá najlepšia cesta, ako sa vyhnúť prehriatiu telefónu, ale možno tiež ako si užiť dovolenku naplno.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno