Domov Nezaradené Tip na televízor do obývačky, či izby: Philips 55OLED805

Tip na televízor do obývačky, či izby: Philips 55OLED805

Zdielať

V časoch, kedy treba počas korona krízy zostať doma sú zaujímavé možnosti, ako ostať v kľude a v pohode, pred telkou s chipsami v ruke. Užiť si „chill“ až dovtedy, kým sa opäť treba „vrhnúť“ do práce.

Výber televízora je v dnešnej dobe veľmi dôležitý a to najmä v prípade, ak od nej používateľ očakáva aj čo najviac funkcii. Philips 55OLED805 je pritom veľmi zaujímavý model so špičkovým OLED panelom s 4K Ultra HD rozlíšením (3840×2160 pixelov). Na trhu sú pritom dostupné dva modely tejto série a to 55“ model, ktorý si možno kúpiť pohodlne online v Planeo elektro s doručením do 24 hodín zadarmo aj na splátky, alebo väčší, 65“ model. Oceňujeme zaujímavý elegantný dizajn, ktorý stavia na klasické celočierne prevedenie obrazovky aj rámov s tenkými kovovými okrajmi na bokoch. Zariadenie stále stojí na dvoch nožičkách, vďaka ktorým je takmer nemožné umiestniť soundbar pred televízor. Preto je teraz zariadenie dodávané s adaptérom nastaveným tak, aby bola obrazovka vyššie a zostal priestor pre soundbar. Výbavu dopĺňa patentovaná technológia Ambilight, ktorá dopĺňa a umocňuje zážitok zo sledovania video obsahu. Podsvietenie RGB LED diód zo zadnej strany televízora nasvecuje a bliká podľa scén z televízora čím dopĺňa obraz aj mimo obrazovky a najlepšie to pôsobí na bielej stene.

Okrem bohatej portovej výbavy (4× HDMI, 2× USB) ponúka televízor aj funkcie Android TV, či zabudovaný Chromecast. Podporu Apple TV však nečakajte, tá chýba. Z bezdrôtových štandardov tu je Bluetooth v4.2 aj Wi-Fi 802.11ac. Oproti minuloročným generáciám sa zlepšil obraz aj umelá inteligencia, ako aj lepšie reproduktory, ktoré využívajú väčšie meniče reproduktorov stredného rozsahu a nový dizajn výškového reproduktora. Rovnaký však ostal procesor, ktorý je Mediatek MT5887. Ide o štvorjadrový ARM Cortex-A53 doplnený o 2,5GB RAM. Hoci je použitý procesor dostatočne výkonný na to, aby poskytoval pomerne plynulý zážitok, v tejto mierne zaostáva za najnovšími modelmi smart TV od Sony, ktoré používajú výkonnejšie modely. Operačný systém je Android 9 Pie vďaka čomu možno ponuku aplikácii jednoducho prispôsobiť. Medzi predinštalované aplikácie patria Filmy Google Play, Hudba Google Play, Google Search, YouTube, Okamžité video Amazon, BBC iplayer a Netflix, pričom celková pamäť na aplikácie a nastavenia je 16GB.

Televízor 55OLED805 má jeden TV tuner a jeden slot CI+, zatiaľ čo starší model, OLED804 mal duálny TV tuner s možnosťou nahrávať dva kanály naraz (resp. z jedného nahrávať a druhý sledovať). To v aktuálnom modeli, žiaľ, možné nie je. S modelom 55OLED805 tak možno jeden program nahrávať na pevný disk USB, ale nemožno sledovať súčasne iný kanál. Podporuje vysielanie v HEVC, televízor má podporu štandardov DVB-T/DVB-T2/DVB T2-HD/DVB-C/DVB-S/DVB-S2 vo formáte MPEG2 a MPEG4. Medzi ďalšie funkcie televízora patrí široký farebný rozsah 99% DCI/P3, Dolby Vision a HDR10+. Medzi funkcie Smart TV patrí interaktívny TV HbbTV, diaľkové ovládanie s hlasom ktoré funguje so vstavaným asistentom Google (podporuje však aj s Alexa) a tiež podsvietené tlačidlá na ovládači. Samozrejmosťou je digitálny zvukový výstup (optický), Ethernet-LAN RJ-45, slúchadlový 3,5 mm audio jack výstup, konektor satelitu, aj servisný konektor.

Obrazový procesor P5 od spoločnosti Philips je vo svojej štvrtej generácii, ktorá dodáva spracovaniu obrazu nádych AI (umelej inteligencie). Konkrétne procesor ju používa na klasifikáciu snímok a určuje do akej miery obraz spadá do kategórií príroda, tvár, pohyb, tmavý a ostatné. Na základe toho algoritmy ďalej upravujú spracovanie obrazu. Philips 55OLED805 je zaujímavý tip na kúpu aj v týchto časoch, keď väčšina používateľov trávi oveľa viac času doma. Vďaka vynikajúcemu obrazovému výkonu, silnému zvuku, Ambilight technológii (ktorú nemá žiadny iný výrobca televízorov) sa z OLED805 stáva jeden z najlepších televízorov, ktoré si môžete kúpiť. Cena 1500 eur nie je síce málo, ale OLED panel, 4K displej a veľa funkcii stoja za to. Predajca PLANEO elektro dokonca zákazníkom umožňuje vo svojich 52 predajniach nakúpiť cez vernostnú kartu vďaka ktorej získajú 3% zo sumy vo forme bodov na karte na ďalší nákup, čo v tomto prípade predstavuje sumu takmer 45 eur.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno