Domov Novinky Telekomu narastá segment digitálnej TV, zlepšuje aj 4G sieť

Telekomu narastá segment digitálnej TV, zlepšuje aj 4G sieť

Zdielať

Skupina Slovak Telekom odštartovala rok 2017 rekordným rastom digitálnej TV, segment pevných liniek stúpa už dva kvartály po sebe.

Prvý kvartál 2017 odštartovala Skupina Slovak Telekom s celkovými konsolidovanými výnosmi na úrovni 183,2 milióna eur. Od tohto fiškálneho roka nie sú vo výnosoch skupiny zahrnuté výnosy z medzinárodného hubbingu, čo vedie k celkovo nižším výnosom. Pri porovnaní zhodných kategórií výnosov však došlo k medziročnému rastu takmer o 1%.

Pri prevádzkovom zisku EBITDA vykázala Skupina 76,6 milióna eur (nižší o 2% oproti prvému kvartálu 2016). Slovak Telekom naďalej investuje do budovania sietí a dotovania koncových zariadení so silnými predajmi. V prvom štvrťroku 2017 Telekom pokračoval v rozširovaní 4G siete v dvojakom smere. LTE sieť bola uvedená do ďalších nových obcí a dosiahla pokrytie 87,4% populácie.

Súčasne však boli uvádzané aj vyššie rýchlosti 4G siete: LTE-A do 375 Mbps je dostupná už aj v Bratislave-Staré Mesto a celkovo v piatich mestských štvrtiach; LTE-A do 300 Mbps bola rozšírená do ďalších častí Banskej Bystrice a Žiliny. Prvé tri mesiace boli bohaté najmä na novinky strednej triedy ako Samsung Galaxy A3 2017 a A5 2017 a na konci sa objavila prvá vlajková loď Huawei P10. Ďalšia vlna noviniek prichádza tradične v druhom kvartáli.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno