Domov Novinky Telekom zaraďuje do ponuky Samsung Galaxy Alpha a Note 4

Telekom zaraďuje do ponuky Samsung Galaxy Alpha a Note 4

Zdielať

Samsung_Galaxy_AlphaTelekom zaradil do akciovej ponuky štyri novinky: dva očakávané hity od Samsungu, LG F60 a odolný Caterpillar B100. Samsung Galaxy Alpha je prvý model z nového radu Galaxy Alpha vybavený luxusným kovovým rámom a hrúbkou iba 6,7 mm. Stihli sme ho otestovať, prinášame recenziu. Rozmery zariadenia sú 132×66×7 mm, hmotnosť len 115 gramov. Smartfón má 4,7“ Super AMOLED displej s HD rozlíšením, teda 1280×720 pixelov. Výkonu je dostatok, základom je osemjadrový procesor z dielne Samsungu – Exynos 5 Octa 5430.

Osemjadro sa skladá z dvojice štvorjadrových procesorov – prvé štyri ARM Cortex A-15 sú taktované na 1,8 GHz, druhé štyri ARM Cortex A-7 „fičia“ na 1,3 GHz. Ďalej je tu grafika Mali-T628 MP6 a 2 GB RAM. Vnútorná pamäť má 32 GB a nedá sa rozšíriť pamäťovými kartami. Fotoaparát má 12 megapixlov, smartfón podporuje aj LTE siete.

Samsung Galaxy Note 4 je očakávaný nástupca modelu s veľkým Quad HD displejom  (uhlopriečka 5,7“) a dotykovým ovládaním stylusom. Novinka prináša viaceré vylepšenia a silnejšie hardvérové špecifikácie vrátane podpory najvyšších štandardov LTE sietí.

Samsung_Galaxy_Note_4

Veľká obrazovka umožňuje vďaka funkcii viacerých okien robiť viac vecí súčasne. Používateľ si sám zvolí, či chce konkrétnu aplikáciu otvoriť na celú obrazovku, v jej polovici, alebo ako pop-up okno, a jednoducho tiež posúva jednotlivé okná po obrazovke pomocou prsta alebo pera. Viac o nedávno predstavenej novinke sme písali tu.

Caterpillar B100 je telefón odolný proti prachu, špine, vlhkosti, dažďu, slnečnému žiareniu, teplotným šokom i otrasom. Dokáže fungovať od teplôt -25°C až do 55°C. Vybavený IP67 certifikátom a odolný voči pádom z výšky 1,8 metra.

Caterpillar B100

Navyše funguje v hlučnom prostredí a je vybavený kvalitným reproduktorom s potláčaním okolitého šumu. Caterpillar B100 je vybavený vlastným operačným systémom a má aj 3-megapixlový fotoaparát.

LG F60 je nižší model s operačným systémom Android, ktorý ponúka solídny pomer cena/výkon pre menej náročných používateľov. Je vybavený displejom s rozlíšením 800×480 pixlov, uhlopriečkou 4,5“.

LG F60

Má päť megapixlový fotoaparát s nahrávaním Full HD videa. Novinka podporuje HSPA+ sieť až do rýchlosti 42 Mbps.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Samsung G850 Galaxy Alpha poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Samsung Galaxy Note 4 poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu CAT B100 poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu LG F60 poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Tlačová správa Telekom

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno