Domov Novinky Telekom spúšťa LTE sieť v Bratislave

Telekom spúšťa LTE sieť v Bratislave

Zdielať

TelekomTelekom pokračuje v intenzívnom rozširovaní pokrytia 4G sieťou (LTE) na Slovensku. V tomto týždni štartuje postupné pokrývanie LTE signálom v Bratislave a už onedlho sa môžu na rýchle surfovanie cez 4G tešiť aj zákazníci v Košiciach.

Nasadzovanie technológie štvrtej generácie v hlavnom meste bude prebiehať po jednotlivých mestských častiach v priebehu nasledujúcich týždňov. Od dnešného dňa sa LTE sieť objaví v Dúbravke a Karlovej Vsi, neskôr bude nasledovať Nové Mesto a Ružinov, na záver bude pokrytá Petržalka a Staré Mesto. O pokrytí ďalších častí mesta bude Telekom informovať priebežne tesne pred spustením konkrétnej lokality.

V uvedených častiach Bratislavy bude použitá frekvencia 2600 MHz so šírkou kanála 20 MHz a teoretickými maximami donwstreamu až 150 Mbps, resp. upstreamu 50 Mbps. Podľa interných testov dosahuje rýchlosť downstreamu od 60 až do 130 Mbps, pričom upstream sa držal na úrovni 30-35 Mbps. Slovak Telekom odštartoval plnohodnotnú celoslovenskú prevádzku LTE siete siete 15. novembra 2013. Od konca roka 2013 ju môže využívať 23,7% obyvateľov Slovenska v 31 mestách.

Zdroj: Tlačová správa Telekom

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno