Domov Novinky Telekom: Prvý slovenský obchod s aplikáciami v cloude

Telekom: Prvý slovenský obchod s aplikáciami v cloude

Zdielať

Appshop-login_page Slovak Telekom rozširuje svoje cloudové riešenie a posúva ho na najvyššiu úroveň, ktorá zákazníkom umožňuje využívať softvér ako službu. Aplikačný obchod primárne určený biznisovým zákazníkom ponúkne riešenia od rozličných firiem a vývojárov, a v takomto meradle je na slovenskom trhu absolútnou novinkou.

Aplikačný obchod prinesie možnosť objednania softvéru a aplikácií cez internet a z jedného miesta, ako je to známe napr. z mobilných operačných systémov. Zákazník tak môže po niekoľkých kliknutiach v online portáli využívať výhody ako sú flexibilita, možnosť platby iba za softvér, ktorý skutočne využije a zároveň mu odpadajú starosti s nákupom licencií alebo aktualizáciou jednotlivých programov. Platba je možná kreditnými kartami alebo do faktúry podľa reálne využívaných služieb. V čase spustenia online obchodu je dostupných 9 rozličných aplikácií od viacerých výrobcov, pričom ich počet bude postupne narastať.

Appshop-product_page
Appshop-home_pageAppshop-registration

Aplikačný obchod umožňuje prenajať si napríklad antivírusové riešenie McAfee Secure, cloudovú SMS službu, eCom Fax, CalenBook či videokonferenčnú platformu Spontania, ale aj kancelársky balík Microsoft Office 365 spolu s nástrojmi Exchange, Sharepoint a Lync. Nechýbajú produkty z vlastného portfólia ako je správa vozového parku Telekom Fleet alebo bezpečné úložisko dát Telekom Drive. V nasledujúcich týždňoch Telekom plánuje zaradiť ďalšie predovšetkým slovenské aplikácie, ako je napríklad dvojica slovenských CRM nástrojov Resco MobileCRM a DriveBizz.

Zdroj: Tlačová správa Telekom

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno