Domov Novinky Telekom pomáha pripravovať budúcich technikov

Telekom pomáha pripravovať budúcich technikov

Zdielať

Dohladove centrumV rámci spolupráce s pedagogickou obcou a pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR zorganizoval Telekom na svojej pôde konferenciu – akadémiu pre pedagógov a zástupcov jedenástich vybratých stredných škôl IT resp. telekomunikačného zamerania. Pedagógovia pod vedením odborníkov z Telekomu navštívili technologické pracoviská – dátové centrum, dohľadové centrum, laboratóriá a videli tiež praktické ukážky niektorých systémov. Zúčastnili sa aj viacerých prednášok na technologické témy.

Cieľom akadémie bolo priblížiť pedagógom partnerských škôl súčasné technológie a trendy v telekomunikačných službách tak, aby mohli tieto poznatky ďalej rozvíjať a odovzdávať žiakom na školách. Spolupráca so študentskou, akademickou a pedagogickou obcou má dlhodobú tradíciu.

Študenti majú možnosť konzultovať diplomové práce, zúčastniť sa na špecializovaných prednáškach či exkurziách priamo v technologických zariadeniach spoločnosti alebo získať prax ešte pred skočením štúdia prostredníctvom študentskej stáže.

Vstup

Vykonanie odbornej stáže ponúka študentom denného vysokoškolského štúdia v oblasti informačných technológií, telekomunikačnej infraštruktúry, ľudských zdrojov, marketingu, financií a stratégie. Získať prax ponúka Telekom aj študentom stredných škôl, a to najmä v oblasti technológií a zriaďovania sietí. V tomto školskom roku v Telekome praxuje viac ako 70 študentov z 11 škôl z celého Slovenska.

Zdroj: Tlačová správa Telekom

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno