Domov Novinky Telekom: 256-QAM modulácia pre 500 Mbps cez 4G+

Telekom: 256-QAM modulácia pre 500 Mbps cez 4G+

Zdielať

Telekom nasadil 256-QAM moduláciu pre ešte vyššie rýchlosti sťahovania dát v 4G sieti – až do 500 Mbps.

Po úspešnom nasadení modulácie 64-QAM pre rýchlejšie posielanie dát (do 75 Mbps) pristúpil Slovak Telekom k nasadeniu ďalšej technologickej inovácie pre najlepšiu slovenskú 4G sieť – a opäť posúva latku kapacity siete i rýchlostí. Operátor nasadil tzv. 256-QAM moduláciu pre prijímanie dát (downlink). Vďaka nej môžu zákazníci sťahovať dáta ešte rýchlejšie až o 33% percent a súčasne sa zvyšuje kapacita siete, čo je výborná správa pre veľké množstvo paralelne aktívnych zákazníkov v sieti.

Táto črta je nasadená do 67% siete v najvyťaženejších okresoch na Slovensku – Banská Bystrica, Bratislava, Brezno, Dolný Kubín, Dunajská Streda, Galanta, Ilava, Komárno, Košice, Levice, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Michalovce, Myjava, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Pezinok, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Púchov, Senec, Trenčín, Trnava, Zvolen a Žilina.

Nasadením 256-QAM modulácie sa zvyšuje kapacita siete a navyše zákazníci s podporovaným smartónmi a modemami môžu posielať dáta rýchlejšie. Nové maximá budú nasledovné (z pôvodnej na novú rýchlosť):

  • zo 75 na 100 Mbps
  • zo 150 na 200 Mbps
  • zo 225 na 300 Mbps
  • zo 300 na 400 Mbps
  • zo 375 na 500 Mbps

Uvedenie dvojice noviniek 256-QAM pre downlink a 64-QAM pre uplink je výbornou správou pre všetkých zákazníkov. Implementáciou oboch čŕt sa zvyšuje kapacita v sieti a používatelia najnovších modelov môžu oceniť rýchlejšie sťahovanie i posielanie dát. Telekom sa v roku 2018 zameriava pri 4G sieti na kontinuálne zvyšovanie kapacity sietí a súčasne prináša do čoraz väčšieho množstva miest aj rýchlejšie LTE v podobe LTE-CA siete, resp. 4G+.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno