Domov Novinky Telefón ako skladačka z blokov

Telefón ako skladačka z blokov

Zdielať

PhonebloksPamätáte si články, ktoré sa objavili ešte predtým, ako bol vyrobený smartfón Moto X? V nich sa špekulovalo, že smartfón bude vyrobený tak, aby bolo možné vymeniť súčiastky a tak vylepšovať smartfón. Teraz sú tu ľudia, ktorý chcú vyrobiť taký smartfón, na ktorom si budete môcť vymeniť súčiastky. Ako? čítajte ďalej a dozviete sa všetko podstatné.

Chalani, ktorí sú za Phonebloks trdia, že prvou nevýhodou súčasných smartfónov je, že sa dajú ľahko rozbiť. Taký telefón už nikto nechce  a vzniká nahromadenie odpadkov. Ďalšou nevýhodou  je, že sa nedajú ľahko opraviť a po treťou, že ich nie je možné upgradovať a vymieňať súčiastky. Tiež si myslia, že majú riešenie ale potrebujú vašu pomoc.

Zámerom je vyrobiť smartfón, ktorý si viete plne prispôsobiť. To znamená, že každá súčiastka ako displej, procesor, grafika, batéria, pamäť, fotoaparát, Wi-Fi, Bluetooth, atď by sa dala ľahko nahradiť za lepšiu. Komponenty sú bloky, ktoré sú pripojené k základnej doske a zaistené len pár skrutkami. Takéto riešenie by zaručilo jednoduchú opravu, ktorú by ste si spravili aj sami doma a viete si prispôsobiť smartfón podľa vlastných požiadaviek.

phonebloks

Je to zaujímavý projekt a zaslúži si veľkú podporu. Je nutné vyrobiť  hardvérové bloky skôr, ako vyrobia kompletné smartfóny, čo nebude také jednoduché, lebo ak by sa tento projekt preniesol do skutočnosti, ostatným spoločnostiam by určite klesli zisky. Phonebloks tím nehľadá finančnú podporu, ale sociálnu a preto potrebujú ľudí, ktorý podporia ich stránku Thunderclap. Potrebujú nájsť 50 000 ľudí a máte ešte niečo cez mesiac, koniec bude 29. októbra. Už majú viac ako 90% za sebou. Ak sa Vám projekt páči, určite ho podporte! Pozrite si aj video, ktoré je na konci tohto článku.

Zdroj: Phonearena.com

Zdielať
Predchádzajúci článokRecenzia: Samsung Galaxy Tab 2 10.1
Nasledujúci článokDáta zadarmo automaticky súčasťou O2 Paušálu
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno