Domov Novinky TCL predstavuje 4K a 8K Android TV pre európsky trh

TCL predstavuje 4K a 8K Android TV pre európsky trh

Zdielať

Spoločnosť TCL oznámila uvedenie viacero modelových sérii televízorov pre európsky trh. Medzi novinkami zaujme predovšetkým séria so 4K a 8K rozlíšením. Dodajme , že všetky predstavené modely používajú umelú inteligenciu, ktorá umožňuje používateľom ovládať zariadenie pomocou hlasu.

Medzi novinkami predstavenými na veľtrhu IFA 2019 zaujme modelová séria televízorov TCL X10 s rozlíšením 4K. Tento model je vôbec prvý inteligentný televízor na trhu v kategórii Android TV s technológiou Mini LED. Je taktiež jedným z vôbec najtenších Direct LED televízorov. Ďalšou novinkou je modelová rada TCL X81 s rozlíšením 4K a technológiou QLED TV. Treťou novinkou je TCL EC78 ultratenký televízor 4K HDR Pro. Všetky tri nové modelové rady používajú soundbar značky Onkyo a operačný systém Android TV. Na európsky trh budú uvedené v nadchádzajúcich týždňoch, respektíve mesiacoch.

Vlajková loď TCL X10 kombinuje Direct Mini LED podsvietenie, technológiu Quantum Dot, rozlíšenie 4K HDR Premium, Dolby Vision i HDR10+. Používateľ môže pristupovať ku svojmu digitálnemu obsahu pomocou hlasového ovládania vďaka Google Assistant. Obraz je zabezpečený vďaka viac než 15 000 ultratenkými diódami LED v 768 zónach. Modelová rada X10 sa tak môže pýšiť kvalitným podaním bielej farby a sýtymi odtieňmi čiernej. Použitá technológia Quantum Dot prináša zobrazenie farieb na úrovni DCI-P3 až 100 % s hodnotami jasu 1 500 nitov). Natívny je 100Hz displej. Audio zabezpečuje Dolby Atmos a soundbaru Onkyo 2.2.

Modelová rada TCL X81 kombinuje ultratenký sklenený dizajn a obrazovú kvalitu 4K HDR Premium s technológiou Quantum Dot, Dolby Vision, HDR10+ a systémom Android TV pre inteligentné televízory s integrovanou službou Google Assistant. Prínosom je aj kvalitný zvuk vďaka technológii Dolby Atmos a zvukovému systému Onkyo 2.1. Táto modelová rada je navrhnutá pre tých, ktorí nechcú robiť kompromisy medzi kvalitou a elegantným vzhľadom. TCL EC78 kombinuje bezrámčekový, ultratenký kovový dizajn a obrazovú kvalitu 4K HDR Pro s technológiou Wide Color Gamut, Dolby Vison a HDR10+. Tento inteligentný televízor využíva systém Android a integrovanú službu Google Assistant. Používatelia sa aj v prípade tejto modelovej rady môžu plne ponoriť do ohromujúceho zvuku Dolby Atmos vďaka zvukovému systému Onkyo, ktorý má štyri dopredu vyžarujúce reproduktory.

TCL X10 je prvým smart TV na Android TV platforme s technológiou mini LED, Quantum Dot, Dolby Vision a HDR10+ s rozlíšením 4K. Obraz má 100 Hz a 1500 nitov. K dispozícii je tiež hlasové ovládanie cez Google Assistant. X81 ponúka okem 4K rozlíšenia aj technológiu QLED (známu najmä z televízorov spoločnosti Samsung). Poslednou novinkou je potom tenký 4K televízor s HDR Pro: TCL EC78. Všetky používajú soundar od Onkyo čo má zaručovať čo najlepší zvuk a jej reprodukciu.

Modelová séria TCL 8K QLED X prevezme funkciu vlajkovej lodi a bude dostupná vo veľkostiach 85″, 75″ a 65″. Je navyše vybavená doposiaľ neobvyklými funkciami. Napríklad má vysúvaciu vstavanú kameru, ktorá sa ovláda automaticky podľa používanej aplikácie, pričom bude taktiež podporovať aplikácie rozšírenej reality (AR). Ďalším prvkom je riešenie využívajúce dvojitý displej. Okrem hlavnej obrazovky televízora má používateľ možnosť sledovať dodatočné informácie, alebo obraz z iného zdroja, či pomocou tejto menšej obrazovky umiestnenej na strede soundbaru ovládať prepojené zariadenia inteligentnej domácnosti. Televízory TCL rady X s rozlíšením 8K budú dostupné na vybraných trhoch v druhom štvrťroku roku 2020. Už vo štvrtom štvrťroku 2019 budú dostupné tieto modelové rady v rozlíšení 4K (bez kamery).

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno