Domov Novinky Tango PC- vreckový počítač bez kompromisov

Tango PC- vreckový počítač bez kompromisov

Zdielať

TANGO_2V dnešnej dobe je trh doslova preplnený smartfónmi rôznych rozmerov, druhov a typov, či cenových kategórií. Pravdou však je, že počítače stále dokážu robiť niektoré veci lepšie. Ich nevýhodou je ale ich samotná veľkosť. Skúsme si ale predstaviť, že máme k dispozícii vysokokvalitný a plne fukčný počítač, ktorý je len o niečo málo väčší ako trebárs novinka Samsung S5. 

Hovoríme o vreckovom počítači Tango. S touto novinkou prichádza spoločnosť Tango Tech.Kampaň k tomuto počítaču sa začne už tento víkend. “To, čo máme, je prelomom v technológii tepelného prenosu,” CEO a zakladateľ Bhavesh Shah vysvetlil. “Nie je to prelom v oblasti elektroniky a hardvéru, je to vlastne prelom v oblasti vesmírnych technológií. Vo vesmíre totiž nie je možné mať otvory a ventilátory na chladenie. Namiesto toho vesmírne plavidlá prenášajú akumulované teplo na ďalšie vodivé povrchy pre chladenie, kde sa stretávajú s extrémne nízkymi teplotami vo vesmíre. Tango PC podobne odvádza teplo do základne, ktorá má svoje vlastné ventilátory a ďalšie chladiace zariadenia.”

Už tento víkend štartuje nová Kickstarter kampaň, ktorej cieľom je predstaviť tento počítam užívateľom a fanúšikom a tak mu pripraviť pôdu pre masovú výrobu a distribúciu najväčšími predajcami na svete, vrátane Best Buy a Amazon. Spoločnosť má s Tangom aj nové plány ako ho využiť. Predstavuje si napríklad spoluprácu s Applom.

tango5

Čo všetko v samotnom Tangu PC nájdeme? V prvom rade si niečo povedzme o rozmeroch. Dokovacia stanica má: 35mm X 135mm X 27mm, kým samotný počítač-obrazovka má rozmery:125mm X 80mm X 13.5mm. Procesor je AMD A6-5200 Quad Core taktovaný na 2 GHz, 25W s integrovanou grafickou kartou GCN GPU HD8400. Pamäť v ňom je SODIMM DDR3-1600 socket x1 (rozsah od  2GB do 8GB) a čo sa týka operačného systému je možný Windows 7, 8, Linux a v podstate všetky operačné systémy, ktoré sú dostupné.

Na základni nájdeme aj tieto porty a konektory:1x HDMI, 3x USB 2.0, 1x USB3.0, RJ45,WiFi, AV jack, DC 12V jack. Toto video prezradí viac:

Čo sa výkonu týka, podľa Shaha,  Tango PC vydrží presne toľko ako hociktorá herná konzola. Tango bol vytvorený s cieľom získať si fanúšikov medzi hráčmi, ale aj vo firmách a kancelárskom prostredí, pretože jeho modulárna prenosnosť môže naozaj zažiariť.

Predajná cena bude začínať na 299 dolároch, čo je asi 220 eur, ale za túto cenu počítajte len so základnou výbavou. Za kit s plnou výbavou si ale pripravte 500 dolárov( 370 eur). To je cena za plne vybavený počítač vhodný pre kanceláriu. Na trh by mal prísť už v lete ,žiaľ nemáme zatiaľ informácie, či bude dostupný aj na Slovensku.

Zdroj: Techcrunch

Zdielať
Predchádzajúci článokVyhľadávače budú musieť na žiadosť vymazať vaše údaje
Nasledujúci článokRecenzia: Logitech G510s Gaming Keyboard
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno