Domov Novinky T-Mobile si globálne vybral billing riešenie od Ericssonu

T-Mobile si globálne vybral billing riešenie od Ericssonu

Zdielať

Ericsson_LogoSpoločnosť Ericsson a mobilný operátor T-Mobile, pôsobiaci vo viacerých krajinách sveta, sa dohodli na rozšírení vzájomnej spolupráce. T-Mobile nasadí do ostrej prevádzky najnovšie IT riešenie Ericsson Service Agility, ktoré medzinárodnému operátorovi pomôžu zlepšiť obchodné a IT procesy súvisiace s fakturáciou zákazníkom.

Od nového softvéru T-Mobile očakáva ďalší rast, nové príležitosti a konkurenčnú výhodu na trhu. Novinka sa bude týkať všetkých operátorov pôsobiacich pod značkou T-Mobile a MetroPCS a zahŕňa dlhodobé manažované služby, ako aj nasadenie riešení prevádzkovej a obchodnej podpory (OSS/BSS), ktoré zabezpečí Ericsson. V rámci tohto projektu Ericsson nasadí svoje špecializované Service Agility riešenie, ktoré pokrýva prevádzkové oblasti ako účtovanie, fakturáciu, správu objednávok, produktov a riadenie zákazníkov.

Podľa dohody obidvoch partnerov tieto služby a prevádzka riešenia zostane v správe Ericssonu. S týmto, pre telco oblasť revolučným riešením, bude T-Mobile schopný veľmi rýchlo a flexibilne zavádzať nové služby a ďalej zlepšovať spokojnosť zákazníkov zo službami operátora. Navyše, zákazníci T-Mobilu získajú pohľad na fakturačný proces v reálnom čase a úplnú kontrolu nad svojim zákazníckym účtom. Akékoľvek zmeny tak bude zákazník schopný vykonať sám a ihneď bez toho, aby musel kontaktovať pobočku alebo call centrum. Pre klientov to znamená viac pohodlia, pre operátora zase zníženie zaťaženia jeho operačných kapacít. Zmena prinesie aj finančné úspory.

Zdroj: Tlačová správa Ericsson

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno