Domov Novinky Synology uvádza na trh DiskStation DS214play

Synology uvádza na trh DiskStation DS214play

Zdielať

Synology_DS214play_01Spoločnosť Synology, popredný svetový výrobca úložísk a serverov, predstavuje dvojšachtový NAS server DiskStation DS214play, ktorý posúva hranice bežnej multimediálnej zábavy ďalej, než kde boli kedykoľvek predtým. Zariadenie je optimalizované tak, aby umožňovalo vysoko kvalitné streamovanie videí, fotografií a hudby – a pritom nijako nestratilo na výkone ani vlastnostiach NAS zariadenie.

Multimediálne centrum DS214play je navrhnuté tak, aby spĺňalo všetky požiadavky užívateľov na NAS, ale zároveň im poskytlo dokonalé pohodlie pri prezeraní. Vďaka tomu si každý ľahko môže vychutnať filmy, televízne relácie hudbu a ďalšie multimediálne obsahy z DS214play priamo na svoje najlepšie obrazovke v dome,” hovorí Chad Chiang, produktový manažér spoločnosti Synology.

Charakteristickým rysom Synology DS214play je 1080p Full HD video, ktoré sa transkóduje priamo v behu. Nielenže dokáže streamovať HD digitálnu televíziu a filmy v originálnej HD kvalite, ale zároveň podporuje širokú škálu formátov. Užívatelia tak môžu jednoducho sledovať videá na Apple TV, iOS alebo Android zariadeniach, rovnako ako na počítači, bez toho aby bolo potrebné inštalovať akýkoľvek ďalší program na prehrávanie videí.

Synology_DS214play_02

DS214play je vybavené 1,6 GHz dual-cole procesorom a ponúka rýchlosť čítania cez 110 MB/s a rýchlosť zápisu 100 MB/s v konfigurácii RAID 1 v prostredí systému Windows. Súčasťou je tiež zabudovaná jednotka Floating Point Unit (FPU) a pamäť 1 GB RAM. Vďaka tomu poskytuje vysoký výkon pre spúšťanie multimediálnych aplikácií alebo pri generovaní náhľadov snímok. Napriek vynikajúcemu výkonu je prevádzka DS214play veľmi šetrná ako k peňaženke užívateľa, tak aj životnému prostrediu – v čase HDD hibernácie vyžaduje iba 11,5 wattu, pri plnej prevádzke 28,74 wattov.

DiskStation DS214play od Synology je vybavená plug-n-save slotom pre SD kartu, eSata portom pre potrebu externého zálohovanie a dvoma USB 3.0 portami umožňujúcimi ešte rýchlejší prenos dát. Šachty na prednej strane je možné montovať bez použitia náradia a sú “hot-swap” – ľahko vymeniteľné aj za prevádzky. Inštalácia pevného disku je tak mimoriadne jednoduchá a zaisťuje vysokú spoľahlivosť systému.

DS214play beží na DiskStation Manager (DSM) 4.3 – intuitívnom webovom operačnom systéme s prívetivým užívateľským rozhraním, ktorý poskytuje celý rad aplikácií zvyšujúcich produktivitu práce. Predchádzajúce verzie systému, DSM 4.2, je jediným NAS operačným systémom, ktorý bol ocenený “Best Choice Award” a “Media Choice Award” na veľtrhu Computex 2013.

Zdroj: Tlačová správa Synology

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno