Domov Novinky Synology uvádza 4diskový NAS aj model do dlane

Synology uvádza 4diskový NAS aj model do dlane

Zdielať

Synology_DiskStation_DS414j_01Spoločnosť Synology si pre zákazníkov pripravila dva modely NAS serverov – štvordiskový DiskStation DS414j a popri tom tiež Embedded DataStation EDS14, ktorý pripomína skôr router. Pri modeli DiskStation DS414j ide o celkom bežne vyzerajúci NAS server, ktorý je pripravený pre štyri pevné disky. Je tak určený pre domácnosti či malé kancelárie, ktoré sa neuspokoja s dvoj diskovým riešením, a potrebujú teda väčšiu kapacitu. 

DiskStation DS414j ako prvý model série j prichádza vybavený dvojjadrovým procesorom (taktovaný je na 1,2 GHz) a taktiež rozhraním USB 3.0 pre pripojenie ďalšieho úložného zariadenia. Výkon bude stačiť na to, aby tento NAS ponúkol rýchlosť downloadu až 112 MB​/s a upload 80 MB/s, a to pomocou protokolu Samba. Tento NAS má v plnom prevádzky so štyrmi diskami dosahovať spotreby pod 37 Wattov a keď sa disky vypnú, spotreba klesne na 8,5 Wattov. Beží na ňom samozrejme systém DiskStation Manager.

Synology Embedded DataStation EDS14 je NAS s plochým telom s rozmermi 125×125×31 mm, čo je jeho výhoda, ale potom sa nemožno čudovať, že sa do NASu nezmestia desktopové disky. Podľa špecifikácií sa nezmestí ani mobilný disk a popis hovorí o dizajne bez ventilátorov a diskov, ktorý má byť praktický a hodiť sa tam, kde nie je miesta nazvyš. Avšak bez úložného zariadenia je tento NAS k ničomu, takže musíme k nemu pripojiť buď kartu SDXC, alebo nejaký USB disk, ktorý pripojíme na zadnej USB 3.0, alebo USB 2.0 (sú tu celkom dva porty USB).

Synology_DiskStation_DS414j_02

Teplotná odolnosť umožňuje pracovať pri okolitej teplote -20°C až 50°C a so vstupným napätím 7 až 24 Voltov, je kompatibilný s PoE splittery a podporuje 3G/LTE modemy. Vybavený je tiež 1,2 GHz procesorom a k tomu 512 MB ​​RAM, dvoma gigabitovými ethernetovým portom a prenosovej rýchlosti dokážu plne vyťažiť kapacitu Gb Ethernetu. Aj tu je samozrejmosťou DiskStation Manager a ním ponúkané funkcie. Cena modelu DiskStation DS414j sa pohybuje okolo 300 eur s DPH  a Embedded DataStation EDS14 vyjde na cca 180 eur.

Zdroj: Tlačová správa Synology

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno