Domov Novinky Synology: Nový NAS DiskStation DS414slim

Synology: Nový NAS DiskStation DS414slim

Zdielať

Synology DS414slim-1Spoločnosť Synology si pripravila nový model NAS s označením DiskStation DS414slim, ktorý je zaujímavý tým, že má pripravené pozície pre 2,5″ zariadenia. Vďaka tomu môže byť sám o sebe malý a ľahký.

Synology DiskStation DS414slim je teda síce určený pre pevnú inštaláciu, ale napriek tomu chce ponúknuť malé rozmery a hmotnosť, a to predovšetkým vďaka využitiu 2,5″ zariadenia. Inštalovať budeme do neho predovšetkým pevné disky skôr ako SSD, lebo ich prednosť v podobe vysokého výkonu by tu rovnako nebola využitá. Malé mobilné pevné disky dnes už sú dostupné aj vo 2 TB podobe, takže si budeme môcť vytvoriť zabezpečené diskové pole so slušnou kapacitou.

Synology DS414slim-3

DiskStation DS414slim je vybavený procesorom s jadrom pre výpočty s plávajúcou desatinou čiarkou a ďalej má 512 MB RAM. Pri kopírovaní v prostredí Windows, teda pri použití protokolu Samba potom podľa výrobcu dosahuje priepustnosti takmer 111 MB/s pri čítaní a 54,5 MB/s pri zápise. Vedľa toho je vybavený dvoma portami USB 3.0, a to jedným zadným a jedným predným. Vpredu potom okrem jedného portu je ešte šesť kontroliek pre každý z diskov a tiež dve Ethernetové rozhranie.

Synology DS414slim-2

Šuplíky pre disky (vymeniteľné za prevádzky) sú umiestnené nezvyčajne vzadu, kde máme aj druhý USB 3.0, dva RJ-45, napájací konektor, tlačidlo reset a tiež otvor pre zámky Kensington. Napriek tomu sa našlo miesto aj pre jeden 60 mm ventilátor, ktorý bude pravdepodobne niekde vpredu. Výhodou použitia 2,5″ diskov je tiež ich nízka spotreba a vďaka tomu má DS414slim v prevádzke mať spotrebu len 15,5 W. Nechýba ani možnosť využitia funkcie Wake on LAN či WAN alebo plánované zapnutie a vypnutie. Zariadenie je postavené na známom operačnom systéme DSM (DiskStation Manager). DS414slim sa už dostal na náš trh s cenou od 262,10 Eur s daňou.

Zdroj: Tlačová správa Synology

Zdielať
Predchádzajúci článokRecenzia: HTC Desire 601
Nasledujúci článokZotac predstavil mini-PC ZBOX EN760
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno