Domov Novinky Sú vaše dáta v smartfónoch v bezpečí?

Sú vaše dáta v smartfónoch v bezpečí?

Zdielať

nsaNSA je schopná získať prístup k pou­ží­va­teľ­ským dátam v smartfónoch od všetkých popredných výrobcov. Samozrejme sa to týka iP­ho­nov, an­droi­do­vých zariadení ale i smar­tfó­nov Blac­kBerry, ktoré sa pok­la­da­li za bezpečné. Informáciu pri­nies­li nemecké noviny Der Spie­gel.

V tajných informáciách, ktoré mali nemecké noviny Der Spiegel k dispozícii sa uvádza, že NSA sa dostane aj k tým najcitlivejším údajom uloženým v smar­tfó­noch, vrátane zoznamu kontaktov, prijatých a od­os­la­ných SMS, poznámok a lokalizačných údajov. Dokumenty tiež ukazujú, že NSA zriadila špecifické pracovné skupiny a každá skupina sa špecializuje na jeden operačný systém, s cieľom získať tajný prístup k údajom, ktoré sú v telefóne. V interných dokumentoch odborníci chvália úspešný prístup k dátam na iPhone v prípadoch, keď NSA je schopná preniknúť do počítača osoby, ktorá ho používa na synchronizáciu svojho iPhone. Mini-programy, tzv “skripty”, potom povolili ďalší prístup aspoň 38 iPhone funkcií. Spravodajskí špecialisti tiež mali podobný úspech v hackovaní do zariadení BlackBerry. V dokumente z roku 2009 sa uvádza, že NSA môže “vidieť a čítať SMS správy.” V roku 2009 bol team NSA dočasne neschopný získavať prístup do zariadení BlackBerry potom, čo kanadská spoločnosť v rovnaký rok zmenila spôsob kompresie svojich dát. Ale v marci 2010 britská spravodajská agentúra GCHQ deklarovala v prísne tajnom dokumente, že znovu získal prístup k údajom BlackBerry”

Informácie o prenikaní do smar­tfó­nov americkou FBI pri­nies­li v auguste aj noviny The Wall Street Jour­nal. FBI pou­ží­va pri tom hac­ker­ské nás­tro­je vrátane trójskych koňov a spywaru. Takýmto spôsobom sa vie infiltrovať do an­droi­do­vých zariadení.

Zdroj: Spiegel.de

Zdielať
Predchádzajúci článokNová rada projektorov pre náročných
Nasledujúci článokOS Tizen na Samsung Galaxy S4
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno