Domov Novinky Tablet HP Stream 7 stojí 80 dolárov, ponúkne výbavu od Microsoftu

Tablet HP Stream 7 stojí 80 dolárov, ponúkne výbavu od Microsoftu

Zdielať

Nedávno segment tabletov zaznamenal výrazný rast, čísla predajov neustále stúpali a takmer každý výrobca vyrábal niekoľko modelov. Teraz však zdá sa, že boom okolo tabletov ustupuje a predaj značne klesá. Môže to byť sposobené zväčšovaním smartfónov, ponukou 2v1 zariadení či malými ultrabookmi.

HP Stream 7 01

Napriek tomu Microsoft vo svojom obchode ponúka tablet HP Stream 7, ktorý nie len že ponúkne cenu len 80 dolárov, ale pridá k tabletu bonusové služby za 95 dolárov. Tablet s IPS displejom veľkosti 7“ ponúkne rozlíšenie 1280×800 pixelov. Hardvérom ničím nevyniká, štvorjadrový procesor Intel Atom Z3735G, 1 GB RAM a 32 GM eMMC úložisko nie sú najvýkonnejšie špecifikácie na trhu, čo ale vzhľadom na cieľovú skupinu neprekáža.

HP Stream 7 02

Zaujímavé sú bonusy, ktoré Microsoft pridá za kúpu z jeho obchodu. Konkrétne ide o 32-bitový operačný systém Windows 8.1 with Bing, ročná licencia na Office 365, 1 TB priestoru na OneDrive, 60 voľných minút mesačne v službe Skype a 25 dolárovú poukážku na nákup vo Windows Store. Je zaujímavé sledovať Microsoft, ktorý sa snaží takouto akciou motivovať na kúpu tohto zariadenia.

Zdroj: Microsoft Store

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno