Domov Novinky Steve Wozniak: ”Apple by mal vyrobiť telefón s Androidom”

Steve Wozniak: ”Apple by mal vyrobiť telefón s Androidom”

Zdielať

Apple_LogoSpoluzakladateľ spoločnosti Apple, Steve Wozniak, ktorý je známy predovšetkým ako spoluzakladateľ Apple a tiež ako známy kritik, napríklad povedal, že sa Steve Jobs reinkarnoval v Microsofte, či iTunes by mal byť dostupný aj pre Android alebo aj to, že iPhone zaostáva za ostatnými telefónmi a teraz v rozsiahlom rozhovore pre magazín Wired oznámil svetu, že Apple by mal vyrábať telefóny s Androidom.

Je známe, že Wozniak je fanúšikom technológií bez rozdielu výrobcu a systému, jeho batoh zvyčajne obsahuje niekoľko telefónov s rozličnými operačnými systémami a to vrátane iPhonu 5S vo všetkých troch farbách. Napriek tomu nedá dopustiť na operačný systém od Googlu, ktorý je podľa jeho slov v mnoho veciach lepší ako iOS. Spojením precízneho spracovania mobilných telefónov od Apple a širokou ponukou funkcií, ktoré ponúka Android  by vznikol ideálny smartfón. “Nie je žiadny dôvod, prečo by Apple nemohol využiť trh Androidu ako svoj ​​druhý trh. Mohli by sme súperiť veľmi dobre. Ľudia majú radi precízny štýl v našich produktoch. Takto by sme mohli hrať zároveň v dvoch arénach,” povedal v rozhovore Steve.

Steve Wozniak

Zároveň ale ocenil schopnosť svojho bývalého zamestnávateľa povedať “nie” novým funkciám, ktoré by narušili inak dobre fungujúci hardvér a softvér telefónu od Apple: “Ak máte niečo veľmi dobré, nemeňte to, nepokazte to.” Týmito slovami si rypol do Samsungu, na ktorého adresu dodal, že každá zmena v systémoch telefónov Galaxy len ukazuje, že Samsung nikdy nebude spokojný so vzhľadom a funkčnosti svojho softvéru. To je zrejmé na každom telefóne Galaxy, ktorý vám namiesto sľubovaných 16 GB pamäte dá len 9 GB pre vlastnú potrebu a zvyšok výrobcu zaplní aplikáciami a sadou vzhľadov.

Technicky by nemal byť problém dostať Android do iPhonu, Android je open source produkt a je k dispozícii pre všetkých výrobcov mobilných telefónov. Apple by si mohol operačný systém od Googlu upraviť do vlastnej podoby, podobne ako to urobil napríklad Amazon. To sa ale celkom iste nikdy nestane, ostatne reakcie zosnulého spoluzakladateľa Applu, Steva Jobsa, na túto myšlienku, by bola určite veľmi výbušná. Jobs sa nikdy netajil tým, že chcel Android za každú cenu zničiť, pretože ho považoval len za kópiu “svojho” systému. Wozniak si ale stojí za svojim a tým je podľa jeho myšlienok iPhone s operačným systémom Android.

Upravené redakciou

Poďla niektorých informácií Steve povedal, že Apple musí vyrobiť iPhone s Androidom, ak chce prežiť.

Zdroj: Droid-life, Wired

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno