Domov Novinky Štatistiky ukazujú, že DDoS útoky sú na vzostupe

Štatistiky ukazujú, že DDoS útoky sú na vzostupe

Zdielať

Podľa aktuálnych štatistík spoločnosti Kaspersky za prvý kvartál 2015, uskutočnili kyberkriminálnici viac ako 23 tisíc DDoS útokov prostredníctvom botnet sietí v 76 krajinách sveta. Najčastejšie atakovaný web zasiahli približne 2 takéto útoky týždenne, čo predstavuje 21 útokov za štvrťrok, a najdlhšie trvajúci útok trval bezmála 6 dní.

Botnet

Spolu bolo zaznamenaných 23 095 útokov za prvý štvrťrok tohto roku, ktoré sa zamerali na webové služby v 76 krajinách, čo predstavuje 15% nárast v počte zasiahnutých krajín oproti predchádzajúcemu štvrťroku (66 v  Q4 2014). Informačné systémy nachádzajúce sa v Číne, USA a Kanade boli cieľom najväčšieho počtu útokov.

Tieto útoky boli pritom riadené prevažne zo serverov na území USA, Číny a Veľkej Británie. Pozícia Číny a USA na čele oboch rebríčkov sa dá vysvetliť relatívne nízkymi cenami webhostingových služieb a teda umiestnením väčšiny dátových centier práve v týchto dvoch krajinách.

Botnet DDoS Geography Q1 2015

Spoločnosť odporúča používať špecializované bezpečnostné riešenia, ktoré dokážu odfiltrovať falošné požiadavky útočníkov od bežnej webovej prevádzky. Na tento účel využíva ochrana Kaspersky Lab pred DDoS útokmi tzv. DDoS Intelligence systém, ktorý analyzuje informácie odosielané od útočníkov smerom k botnetom a na základe toho zlepšuje ochranu pred DDoS útokmi. Štatistiky o aktivite botnetov a DDoS útokov vychádzajú z dát analyzovaných systémom DDoS Intelligence.

Zdroj: TS

1 komentár

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno