Domov Novinky Sťahovanie dát v 3G sieti zrýchlilo na 63 Mbps

Sťahovanie dát v 3G sieti zrýchlilo na 63 Mbps

Zdielať

Ericsson_LogoTurecký mobilný operátor Turkcell spolu s firmami Ericsson a Qualcomm dosiahli v 3G sieti rýchlosť sťahovania dát na úrovni 63 Mbps a 11,5 Mbps pri ich posielaní. V rámci komerčnej siete 3G siete boli takéto rýchlosti namerané vôbec po prvýkrát. Sieťové riešenie a uzly rádiovej siete boli dodané Ericssonom.

Test sa uskutočnil na smartfóne poháňanom procesorom od Qualcommu. Išlo o prvú praktickú ukážku vysokorýchlostnej technológie Downlink Packet Access (3C-HSDPA) v rámci komerčnej siete, postavený na platforme 3-Carrier. Tá je navrhnutá tak, aby bez ohľadu na vyťaženosť siete navýšila rýchlosť sťahovania až o 50% oproti Dual-Carrier technológii.

prípade uplinku sa o rekord postarala technológia Enhanced Uplink Multi-carrier (EUL-MC), čo je súčasť softvérového riešenia 14B od Ericssonu. Tento doplnok dokáže zvýšiť rýchlosti posielania dát až o 100 percent, čo nakoniec potvrdil aj samotný test. Turecký mobilný operátor v súčasnosti využíva siete s technológiou Dual-Carrier HSDPA, ktorá podporuje rýchlosti do 43,2 Mbps pri sťahovaní dát a 5,76 Mbps pri ich odosielaní.

Ukážka bola prevedená na frekvencii 2,1 GHz v komerčnej WCDMA sieti, pričom boli použité tri 5MHz carriery pre downlink a dva 5MHz carriery pre uplink. Všetky fungovali v rámci 2,1 gigahertzovej frekvencii, ktorú vlastní Turkcell.

Zdroj: Tlačová správa Ericsson

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno