Domov Nezaradené Športové alebo smart hodinky? Čo sa oplatí viac?

Športové alebo smart hodinky? Čo sa oplatí viac?

Zdielať

Športové hodinky, rovnako ako smart hodinky patria medzi inteligentné technológie, ktoré sa dajú využívať na široké množstvo činností.

Tie, ako už samotný názov predpovedá, slúžia predovšetkým na reguláciu športovej aktivity, ale často disponujú aj rôznymi inými smart funkciami. Tieto dve kategórie sa teda nevylučujú a na trhu nájdeme aj smart športového hodinky so širokým spektrom funkcií a obrovským spektrom využitia. Segment sa dostal do popredia najmä v súvislosti s kontrolou pohybu. Umožňujú totiž napríklad kontrolovať množstvo krokov, ale môžete si ich zapnúť aj počas tréningu na sledovanie vášho výdaju. Rovnako sa s nimi dá sledovať váš spánkový režim a môžete si nimi aj prehrávať hudbu napríklad pri cvičení. Niektoré drahšie verzie, napríklad Garmin Vivoactive, umožňujú aj bezkontaktné platenie, či napríklad majú funkciu teplomera. Športové hodinky od rôznych značiek si môžete vyberať aj v rôznych dizajnových prevedeniach. Niektoré prinášajú aj možnosť jednoducho si meniť zapínanie, aby ste si ich mohli prispôsobiť vášmu outfitu. Rovnako niektoré modely umožňujú meniť aj vzhľad displeja, čo je po estetickej stránke veľmi populárnou funkciou. Pri výbere vždy zohľadnite aj životnosť batérie, aby ste ich mohli stále a naplno využívať.

Smart hodinky patria medzi obľúbené technológie mladých ľudí. Medzi základné výhody tejto technológie patrí napríklad rýchly prístup k notifikáciám, či zmeškaným správam a telefonátom. Prostredníctvom takýchto hodiniek môžete volať, používať internet – čiže vyhľadávať, ale napríklad aj riešiť prichádzajúce maily. Rovnako si na ich využívanie môžete nainštalovať množstvo ďalších doplnkov predovšetkým vo forme aplikácií. Väčšinou majú takéto hodinky ale pomerne nízku výdrž batérie a rovnako sa ich kúpa viaže s vyššou vstupnou investíciou. Medzi obľúbené a často využívané funkcie patrí napríklad prepojenie so sociálnymi sieťami, prepojenie s kalendárom, bezkontaktné platby, či monitoring zdravotných ukazovateľov. Prakticky si tak prostredníctvom nich viete organizovať čas, či vybavovať neodkladné záležitosti priamo za chodu. Smart hodinky majú často aj niektoré z funkcií športových modelov, rovnako ako športové modely disponujú niektorými smart funkciami. Športové hodinky sú však primárne určené na kontrolu pohybovej aktivity a smart hodinky sa často prezentujú ako predĺžená ruka mobilného telefónu. Vyberajte teda modely, ktoré spĺňajú vaše požiadavky a rovnako aj vašu cieľovú finančnú reláciu.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno