Domov Novinky Spoločnosť Lenovo ukázala na CESe nové produkty

Spoločnosť Lenovo ukázala na CESe nové produkty

Zdielať

Spoločnosť Lenovo na technologickej konferencii CES 2018 ukázala svoju víziu technologických inovácií pre rok 2018 – nové portfólio zariadení od prenosných zariadení až po domácnosť.

Medzi predstavené zariadenia patrí Miix 630. Ide o odpojiteľné zariadenie 2v1 s Windows 10. Ponúka pritom rýchlu sieť Wi-Fi a tiež LTE/4G a výdrž na jedno nabitie udáva výrobca na úrovni 20 hodín. Základom je procesor Qualcomm Snapdragon 835, pričom zariadenie má hrúbku 15,6 mm a hmotnosť 1,33 kg. Vďaka výbave Microsoft Windows 10 a Cortana môžu používatelia použiť hlas na prístup k svojmu osobnému asistentovi a používať biometrické rozpoznanie tváre Windows Hello pre bezpečnejšie a pohodlnejšie prihlásenie.

Aj séria ThinkPad prináša novopredstavené produkty v rámci celej línie produktov X1. Tablet X1 ponúka 13“ displej s 3K rozlíšením a voliteľnou LTE-A konektivitou. X1 Carbon a X1 Yoga spolupracuje taktiež s Amazon Alexa, pričom výbavu dopĺňa displej s podporou Dolby Vision HDR. Novinikou pri sérii X1 Carbon je aj možnosť vybrať si zariadenia s dotykovým displejom.

Predstavený bol tiež aj Lenovo Thunderbolt 3 Graphics Dock, ktorý používateľom umožňuje pripojiť tri 4K displeje, pričom naraz možno získať panoramatické zobrazenie, zvýšiť výkon vďaka samostatnej grafickej karte a nabíjať počítač. Používatelia môžu použiť aj Lenovo Smart Display, ktoré má zabudovaný Google Assistant.

V rámci rozšírenia série Moto Mods, spoločnosť Motorola patriaca pod Lenovo privítala od vývojárov dva nové módy. Vital Moto Mod obsahuje senzorovú technológiu, ktorá používateľom vďaka integrovanému zariadeniu s veľkosťou Moto módu, umožňuje sledovať vlastných päť životných funkcií. Použite svoj moto z na meranie piatich životne dôležitých telových funkcií – tep srdca, dychovú frekvenciu, kyslíkový pulz, telesnú teplotu a po prvýkrát, presné meranie systolického a diastolického krvného tlaku priamo z prsta.

Víťaz hlavnej ceny Transform the Smartphone Challenge 2017 s Indiegogo, Livermorium Slider Keyboard Moto Mod, používateľom prináša plnú QWERTY vysúvateľnú klávesnicu, ktorú možno v prípade potreby nakloniť o 60 stupňov. Pre vývojárov inšpirovaných platformou Moto Mods, Motorola a Indiegogo taktiež obnovili Transform the Smartphone Challenge, kde im ponúkajú možnosť priniesť skvelé nápady a koncepty priamo na trh.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno